VII Nowotarski Dzień Misyjny

Dodał: admin 23 października 2019 11:59

Już po raz siódmy w ramach Nadzwyczajnego Miesiąca Misyjnego, Szkolny Wolontariat Młodzieżowy działający przy Naszej szkole wraz z parafią Najświętszego Serca Pana Jezusa w Nowym Targu zorganizował Nowotarski Dzień Misyjny. Celem spotkania było wzbudzenie zainteresowania misjami wśród dzieci i młodzieży oraz ukazanie różnych tradycji i zwyczajów które występują na terenie Ameryki Południowej i Afryki.

Do Kościoła NSPJ przybyli uczniowie z szkół podstawowych z miasta Nowy Targ: nr 1, 2, 3, 4, 5, 6, 11 oraz z gminy Nowy Targ z : Gronkowa, Nowej Białej, Obidowej, Lasku, Morawczyny oraz nasza młodzież z Goszczyńskiego. Zaproszonymi gośćmi do podzielenia się pracą misyjną zostały poproszone siostry Klawerianki z Wydziału Misyjnego z Krakowa oraz Salezjański Wolontariat Misyjny "Młodzi Światu" z Krakowa. W trakcie wydarzenia siostry zakonne opowiadały o Nigerii o sytuacji ekonomicznej, społecznej i religijnej. Można było także zobaczyć prezentację multimedialną, posłuchać śpiewu w języku igbo a także nauczyć się tańczyć. W Domu Katechetycznym wolontariuszki świeckie mówiły o pracy misyjnej w Boliwii. Nie zabrakło również muzeum misyjnego z eksponatami i narzędziami użytku dziennego przywiezionymi przez misjonarzy z różnych krajów a także nauczyć się śpiewać w języku suahili. Podczas całego wydarzenia można było wspomóc misje poprzez zakup różnych pamiątek czy rekwizytów.