Akcja „Upoluj swoją książkę” po raz trzeci w Goszczu!

Dodał: admin 31 października 2019 08:48

Drodzy uczniowie!

Ruszyła największa ogólnopolska akcja Czytaj.pl 2019 „Upoluj swoją książkę”. Projekt promujący czytelnictwo wychodzi naprzeciw wymaganiom młodych ludzi i udostępnia internetową wypożyczalnię e-booków za darmo. Wszystko dzięki jednej aplikacji i jednemu kodowi. Wystarczy smartfon, plakaty z okładkami 12 książek i kodem QR dostępne w szkole.

Po zeskanowaniu kodu QR każdy uczeń otrzyma na miesiąc darmowy dostęp do książek w formacie e-booka i audiobooka. Akcja potrwa od 04.11 do 30.11 2019 roku.

Celem akcji, oprócz wykorzystania nowych technologii w promocji czytelnictwa, jest popularyzacja różnych form książki elektronicznej, a przede wszystkim kreowanie mody na czytanie wśród młodzieży oraz ukazanie czytelnictwa jako atrakcyjnej formy spędzania wolnego czasu.

Honorowy Patronat nad projektem objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej.

12 super książek w tym roku to:

1. Wiesław Myśliwski, Ucho igielne,

2. Wojciech Tochman, Pianie kogutów, płacz psów,

3. Paulina Łopatniuk, Patolodzy,

4. Robert Małecki, Skaza,

5. Remigiusz Mróz, Listy zza grobu,

6. Holly Black, Okrutny Książę,

7. Magdalena Witkiewicz, Jeszcze się kiedyś spotkamy,

8. Jeff Haden, Mit motywacji,

9. Wojciech Drewniak, Historia bez cenzury,

10. Tomasz Michniewicz, Chrobot,

11. Marek Krajewski, Dziewczyna o czterech palcach,

12. Jakub Małecki, Nikt nie idzie.

Zapraszamy!