Małopolska szkolna liga lekkoatletyczna, pierwszy rzut.

Dodał: admin 5 listopada 2019 13:30

Chłopcy z Goszczyńskiego na prowadzeniu, dziewczęta trzecie.

Na stadionie AWF w Krakowie, Małopolski Szkolny Związek Sportowy przeprowadził pierwszy rzut szkolnej ligi lekkoatletycznej. Bardzo dobrze wypadły drużyny reprezentujące powiat nowotarski

Wśród dziewcząt prowadzi I Liceum Ogólnokształcące im Eugeniusza Romera w Rabce Zdroju – 856 pkt, przed II LO w Nowym Sączu - 826 i I LO w Nowym Targu - 788 pkt.

Dla naszej drużyny najwięcej punktów zdobyła Patrycja Zarzycka – 78 za rezultat 13.91 w biegu na 100 metrów. Drugi wynik uzyskała sztafeta 4x100 metrów – 76 pkt za 57.69, (Patrycja Zarzycka, Oliwia Polak, Carolin Hass, Zuzanna Mroczka), trzeci Zuzanna Mroczka - 71 pkt za 29,93 na 200 metrów.

W rywalizacji chłopców na czele jest zespół I Liceum Ogólnokształcącego im. Seweryna Goszczyńskiego - 1017 punktów, drugie miejsce zajmuje ZSB w Nowym Sączu – 1000 pkt, trzecie ZSE w Krakowie – 992 pkt.

Najwięcej punktów, w skali całych zawodów, zdobyła nasza sztafeta 4x100 m – 132 za rezultat 44.63. Wystąpili w składzie: Bartłomiej Majerczak, Łukasz Domalik, Kamil Górecki, Bartłomiej Knapczyk. Poprawili własny rekord Szkoły w kategorii juniorów – 44,72 ustanowiony 13.06.2019 r. w Krakowie. Drugi rezultat uzyskał Bartłomiej Knapczyk – 111pkt za 11.47 w biegu na 100 metrów, trzeci Kamil Górecki w biegu na 400 metrów – 101pkt za 52.96.

Ranking szkół, na krajowym szczeblu, zostanie ustalony w lipcu 2020 r. po drugim rzucie ligi. Poznamy wtedy 16 mistrzów województw i cztery drużyny, które uzyskały najwięcej punktów. Prawo udziału w krajowym finale ma 20 zespołów.

Dotychczasowe osiągnięcia szkół z powiatu nowotarskiego, pozwalają na optymistyczne prognozy. W Krajowym finale w roku szkolnym 2018/2019 dziewczęta z Rabki zajęły dziesiąte miejsce, a chłopcy z Goszczyńskiego siódme. Obie drużyny, a także dziewczęta z naszej Szkoły, występowały w Krajowym finale również w roku 2017/2018.

W I rzucie ligi reprezentacje Goszczyńskiego wystąpiły w następujących składach:

Patrycja Zarzycka, Oliwia Polak, Carolin Haas, Zuzanna Mroczka, Oliwia Smolarska, Agnieszka Chlipała, Emilia Biernat, Martyna Hryc, Agata Czaja, Alicja Zębala, Maja Bobrowska, Kamila Fryźlewicz, Natalia Bąk, Patrycja Iglar, Agnieszka Truty, Maja Żur;

Bartłomiej Knapczyk, Bartłomiej Majerczak, Szymon Lipkowski, Kamil Górecki, Maciej Chorąży, Jakub Gocał, Robert Kowalczyk, Szymon Nowak, Łukasz Domalik, Klaudiusz Gut – Borowy, Jakub Faltyn, Maciej Wojtarowicz, Piotr Dziadkowiec, Mateusz Gandera, Łukasz Kułach,