Projekt Religie Świata – Judaizm

Dodał: admin 14 listopada 2019 10:58

Uczniowie klas drugich: II c, II e, II f i II g w ramach Projektu Religie Świata odwiedzili z nauczycielami (mgr Alicja Bryniarska, Wojciech Grzybek i wychowawcami: mgr Agnieszka Paprocka-Maciaś, Wojciech Tischner) Kazimierz – żydowską dzielnicę Krakowa.

Celem wyjazdu było bliższe zapoznanie się z jedną z największych religii monoteistycznych jaką jest judaizm. Uczniowie odwiedzili między innymi Starą Synagogę, obecnie pełni rolę muzeum, Cmentarz Żydowski jeden z najstarszych w Europie oraz Synagogę Remhu jedna z kilku czynnych na terenie małopolski.

Bardzo ciekawie historię społeczności żydowskiej mieszkającej na tych terenach przybliżyła nasza absolwentka Dominika Kwak która jest krakowskim przewodnikiem po królewskim mieście.

Młodzież również uczestniczyła w wykładzie nt. „Zwyczaje i Tradycje wyznawców Judaizmu”, połączonego z pokazem Tory, mezuzy i stroju.

Taka forma wycieczki szkolnej – przedmiotowej będzie doskonałym uzupełnieniem wiadomości nt. Judaizmu prezentowanego na lekcjach religii w ramach projektu „Religie Świata”.