XVIII Olimpiada Znajomości Afryki

Dodał: admin 10 grudnia 2019 13:26

Uprzejmie informujemy, że w XVIII edycji Olimpiady Znajomości Afryki 2 uczennice naszej Szkoły: Adrianna Kobylarczyk z klasy IIId i Oliwia Wójciak z klasy IIId, zakwalifikowały się do etapu okręgowego. Na pięćdziesiąt możliwych punktów w teście wiedzy, zdobyły odpowiednio 48 i 47 punktów!!!

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w następnych etapach!!!

Koordynatorem i odpowiedzialnym za przeprowadzenie Olimpiady na terenie naszej szkoły był mgr Wojciech Grzybek.

Olimpiada Znajomości Afryki składa się z trzech części a organizatorem jest Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Celem Olimpiady jest promocja kontynentu afrykańskiego, przy zwróceniu szczególnej uwagi na działalność naszych rodaków – bogactwo pracy polskich misjonarzy i misjonarek, ambasadorów naszego kraju oraz ludzi, wśród których żyją. Ponadto uczestnictwo w konkursie integruje uczniów wśród idei wychowania w duchu tolerancji, szacunku dla drugiego człowieka bez względu na jego pochodzenie, oraz uczy wrażliwości, otwartości na inne narody i kultury.