Goszczyński kolęduje…

Dodał: admin 22 grudnia 2019 13:11

Wyjątkowy koncert kolęd po raz pierwszy zorganizowany w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa wywołał w zebranych wzruszenie i zachwyt.

Utalentowana młodzież Naszego Liceum zaprezentowała znane, polskie, tradycyjne kolędy ale również nie zabrakło wzruszającej własnej kompozycji w wykonaniu Aleksandry Pawlikowskiej. Wśród wybitnych solistów, duetów i zespołów z akompaniamentem instrumentów klasycznych wystąpiła również grupa włoska, angielska i francuska. Duet: Zuzanna Garbaruk i Marcin Głodziak wykonał kolędę: Uciekali, uciekali… do której melodię skomponował Znany Absolwent Goszczyńskiego - Janusz Stokłosa do musicalu „Metro”. Nie zabrakło też góralskich kolęd, które rozbrzmiewały głośno i radośnie nawiązując do radosnego oczekiwania na Narodzenie Pańskie.

Wykonawcy wprowadzili w świąteczny nastrój całą Społeczność Goszczyńskiego, a koncert okazał się być przykładem tego, że w młodym pokoleniu jest potrzeba chwalenia Nowonarodzonego Boga.

Niech anielski śpiew licealistów przyniesie wszystkim pokój, radość i wprowadzi w świąteczny nastrój oraz Szczęśliwy Rok 2020.

Koncert przygotowała Pani Dorota Żmuda przy współpracy z Samorządem Szkolnym oraz Panią Katarzyną Pierwołą, Panią Małgorzatą Węglarz i Panem Wojciechem Grzybkiem.

Grupę włoską przygotowała pani Magdalena Smreczyńska. Grupę angielską wspierała pani Agnieszka Paprocka–Maciaś a grupę francuską śpiewającą a capella Pan Bruno Mailler. Trio: Julia Barnaś, Grzegorz Bryniarski i Bruno Mailler zabrzmiało niczym w katedrze Notre-Dame.

Społeczność Goszczyńskiego składa serdeczne podziękowanie Księdzu Prałatowi Stanisławowi Strojkowi Proboszczowi Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa za możliwość zorganizowania koncertu kolęd w kościele, a także Księdzu Janowi Gackowi za duchowe wprowadzenie do koncertu.

galeria cz.1

galeria cz.2