Konkurs Poezji Miłosnej

Dodał: admin 18 lutego 2020 11:49

14.02.2020 r. w auli naszej szkoły odbył się z inicjatywy Samorządu Szkolnego pierwszy walentynkowy Konkurs Poezji Miłosnej "Ars Amandi".

Uczniowie mogli zaprezentować swoje wiersze, niektóre pisane "na kolanie", inne z myślą o całych tomikach. Nie ma jednak wątpliwości, że każdy z zaprezentowanych utworów oddawał wysoki poziom twórczości i wrażliwość uczniów.

Jury w składzie: mgr Małgorzata Węglarz, mgr Alicja Bryniarska, mgr Renata Kubaszek-Gelata miało nie mały problem co do wyboru zwycięzców. Jednak ich ostateczny werdykt usatysfakcjonował publiczność, która gorąco wspierała wszystkich swoich kolegów i koleżanki.

I miejsce – Aleksandra Pawlikowska

II miejsce – Julia Lejawa i Maksymilian Słowakiewicz

III miejsce ex aequo – Kacper Mańko, Mikołaj Zachwieja

Samorząd Szkolny I Liceum Ogólnokształcącego im. S. Goszczyńskiego składa szczególne podziękowania Miejskiej Bibliotece Publicznej w Nowym Targu oraz Gminnej Bibliotece Publicznej w Waksmundzie, które objęły patronat nad konkursem.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów z nadzieję, że w kolejnych latach konkurs ten stanie się tradycją I LO.