Uczniowie Goszczyńskiego w etapie okręgowym konkursu z prawa wyborczego

Dodał: admin 7 kwietnia 2020 17:14

Z dumą informujemy, że uczniowie klasy 1Dg: Anna Batkiewicz, Artur Regiec i Bartłomiej Wesołowski awansowali do etapu okręgowego Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Prawie Wyborczym „Wybieram Wybory”.

Ania, Artur i Bartek z powodzeniem rozwiązali test z etapu szkolnego. Tym samym znaleźli się w wąskim gronie zaledwie 7 osób z całego województwa małopolskiego, które powalczą o wygraną w etapie okręgowym konkursu i awans do wielkiego finału.

Etap okręgowy polega na napisaniu pracy na jeden z wybranych tematów:

1)   Wybory prezydenckie w Polsce w ujęciu historycznym.

2)   Warunki i zasady równości w prawie wyborczym.

3)   Sądowa kontrola wyborów prezydenckich i parlamentarnych w Polsce.

Do finału awansują autorzy dwóch najlepszych prac z województwa, a osoba, której praca z etapu okręgowego zostanie uznana za najlepszą w Polsce, otrzyma (niezależnie od wyniku zmagań finałowych) nagrodę im. Kazimierza Wojciecha Czaplickiego w wysokości 800 złotych.

Ani, Arturowi i Bartkowi gratulujemy sukcesu i życzymy powodzenia w dalszych zmaganiach!

Uczniowie pracują pod opieką mgr Katarzyny Sikory