Tuż za podium…. Jeden krok do finału…. XXX Olimpiada Teologii Katolickiej…

Dodał: admin 8 kwietnia 2020 12:43

Za nami etap diecezjalny XXX Olimpiady Teologii Katolickiej organizowanej przez Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego z siedzibą  w Warszawie.

Tegoroczna edycja OTK odbywała się pod hasłem: „Dumni z Ewangelii i z Polski”. Zadany materiał był dość wymagający, zawierał m.in. oficjalne wystąpienia naszego papieża św. Jana Pawła II i Prezydenta Rzeczpospolitej Polski p. Andrzeja Dudy, a także literaturę związaną z historią, religią, kulturą i patriotyzmem.

W konkursie bardzo dobrze zaprezentowała się na tle całej diecezji krakowskiej nasza szkolna młodzież. Uczeń Patryk Bochniak z klasy II a zdobył wyróżnienie zajmując IV miejsce, a do Finału OTK zabrakło mu dosłownie tylko jednego punktu (!!!), natomiast uczennica Olga Chrzanowska z klasy I a zajęła 21 miejsce. Mamy nadzieję, że zdobyte doświadczenie na tym szczeblu zaowocuje w przyszłości dalszymi sukcesami.

Opiekę metodyczna nad uczestnikami sprawował p. mgr Wojciech Grzybek.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.