Jesteśmy Laureatami!

Dodał: admin 9 lipca 2020 22:28

Nigdy nie jest tak, żeby człowiek, czyniąc dobrze drugiemu, tylko sam był dobroczyńcą - słowa św. Jana Pawła II przyświecały nam podczas różnych działań prowadzonych przez Szkolny Wolontariat Młodzieżowy Naszej Szkoły.

Jednym z nich był udział w kolejnej edycji małopolskiego projektu Mieć Wyobraźnię Miłosierdzia, który trwał odwrześnia 2019 r. do czerwca 2020 r. W tym czasie, wraz z opiekunami p. Alicją Bryniarską i p. Wojciechem Grzybkiem, zorganizowaliśmy akcję Pola Nadziei (rozprowadzając 1300 żonkilowych cebulek i wspierając tym samym Fundację im. Adama Worwy), zorganizowaliśmy „Ciacho dla...”- wydarzenie, podczas którego mogliśmy wykazać się talentem kulinarnym i wesprzeć finansowo potrzebujących. Ponadto byliśmy współorganizatorem VII Nowotarskiego Dnia Misyjnego, zaangażowaliśmy się także w pomoc chorym na mukowiscydozę poprzez Mikołajki dla Mucoludków, wspieraliśmy Adopcję na Odległość, Małopolskie Hospicjum dla Dzieci w Krakowie. W czasie pandemii i zdalnego nauczania wykorzystaliśmy swoje talenty do szycia maseczek, nagrywania bajek dla dzieci niewidomych i słabowidzących z Rabki, bo przecież przyświecało nam hasło: Otwórz się na dobro! Wszystkie te działania zostały docenione – otrzymaliśmy tytuł Laureata III miejsca XIII edycji projektu Mieć Wyobraźnię Miłosierdzia!

Wszystkim wolontariuszom, rodzicom, nauczycielom, ludziom o otwartym sercu serdecznie dziękujemy za wsparcie!