Uczniowie Liceum Goszczyńskiego na turystycznych szlakach

Dodał: admin 1 października 2020 13:22

Wycieczka stwarza szansę na społeczną integrację i refleksję nad relacjami społecznymi, stąd wrzesień w Naszym Liceum okazał się być czasem wyjazdów integracyjnych i wycieczek górskich, aż dla 22 klas.

Po tak długiej izolacji, szkolne wyjazdy okazały się być szansą na dobry początek nowego roku szkolnego. Podczas wędrówek uzewnętrzniło się wiele emocji, a młodzież na nowo odkryła wartość przebywania ze sobą oraz piękna przyrody.

Dzięki współpracy z GOPR 6 klas wzięło udział w programie „Akademia Małego Turysty-bezpieczeństwo i profilaktyka w górach” – był to cykl wykładów oraz wędrówek górskich podczas których towarzyszyli młodzieży przewodnicy i ratownicy, a jedna z klas była świadkiem prawdziwej akcji ratunkowej w Tatrach.

Dolina Pięciu Stawów, Dolina Kościeliska, Hala Gąsienicowa, Czarny Staw, Morskie Oko, Czarny Staw Gąsienicowy, Trzy Korony zachwycały uczestników podczas górskich wędrówek.

To był dobry wrzesień!