III miejsce uczniów Goszczyńskiego

Dodał: admin 11 marca 2015 19:27

W środę,  11 marca 2015 roku w naszej szkole odbył się Finał XI Konkursu Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych.

W konkursie udział wzięło  21 trzyosobowych drużyn, które musiały wykazać się wiedzą na temat krajów, w których mieszkańcy posługują się na co dzień językiem niemieckim. Uczestnicy konkursu odpowiadali na pytania dotyczące m.in. geografii, polityki, muzyki, filmu, gospodarki i literatury. Serdecznie gratulujemy uczniom z naszej szkoły: Annie Gal, Magdalenie Jaróg oraz Mikołajowi Głodziakowi, którzy po pierwszym etapie przeszli do części ustnej. Nasi uczniowie wykazali się niesamowitą wiedzą pokonując  18 innych drużyn i zajmując III miejsce. Miejsca I i II zajęli uczniowie z Gimnazjum oraz Liceum z ZSO w Zakopanem. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w przyszłym roku.

Opiekunami uczniów były: Katarzyna Jarząbek oraz Barbara Zapiórkowska.