Tydzień Mózgu 2015 w Krakowie

Dodał: admin 20 kwietnia 2015 14:43

Uczniowie klas: IIh i Ib o profilu biologiczno-chemicznym uczestniczyli w wykładzie organizowanym przez Polskie Towarzystwo Przyrodników im. Kopernika, który odbył się w ramach Tygodnia Mózgu w Krakowie na Uniwersytecie Jagiellońskim. W tym roku wykłady odbywały się pod bardzo interesującym hasłem Najnowsze osiągnięcia w badaniach mózgu.

Klasy uczestniczyły w wykładzie wygłoszonym przez prof. dr hab. Grzegorza Hessa z Uniwersytetu Jagiellońskiego pod tytułem Stres a plastyczność mózgu. Profesor Hess rozpoczął wykład od przedstawienia pozytywnego wpływu krótkotrwałego stresu na mobilizację organizmu do działania. Najważniejszym jednak aspektem prezentacji był wpływ stresu chronicznego na plastyczność mózgu. Całość wykładu zobrazowana została licznymi przykładami przeprowadzanych doświadczeń i schematami co niewątpliwie ułatwia odbiór i zrozumienie skomplikowanych procesów zachodzących w organizmie.

Opiekunami wyjazdu byli nauczyciele biologii p. K. Grobarczyk-Piekło i p. K. Janczura.