Powiatowa Licealiada w Szachach

Dodał: admin 7 grudnia 2015 17:00

Awans Jana Krupy! Złoto dla drużyn dziewcząt i chłopców!

Szachiści reprezentujący szkoły ponadgimnazjalne dokładnie wypełnili salę Powiatowego Centrum Kultury w Nowym Targu. Do trzech miejsc premiowanych awansem do Małopolskiej Licealiady pretendowało 13 dziewcząt i 36 chłopców. 20 osób, czyli ponad 40%, to uczniowie „Goszczyńskiego” - sześć dziewcząt i 14 chłopców. Grano na dystansie 7 rund, tempem 15 minut na zawodnika. Po kilku latach stosowania bliżej niesprecyzowanych reguł punktacji drużynowej, wrócono do prostej zasady: o miejscu szkoły decyduje suma punktów szachowych trzech najlepszych zawodników.

Doskonale spisały się nasze dziewczęta, wygrały drużynowo wynikiem 12 pkt, przed ZSCKR Nowy Targ - 11 pkt, I LO Rabka Zdrój - 7 pkt, ZS Rabka Zdrój - 6 pkt i ZSO Nr 2 Nowy Targ- 3 pkt. Dla Szkoły punktowały: 4. Aneta Kozdraś – 4 pkt, 5. Małgorzata Fiedor - 4 pkt, 6. Karolina Gucwa – 4 pkt. Na siódmym miejscu sklasyfikowano Joannę Zagatę – 3 pkt, na dziesiątym Karolinę Sojdę – 3 pkt, na 12. Dominikę Petlic 3 pkt.

Równie dobrze zaprezentowali się chłopcy. Zajęli pierwsze miejsce w punktacji drużynowej, a Jan Krupa został Wicemistrzem Powiatu i awansował do Małopolskiej Licealiady! Dla drużyny punktowali: 2. Jan Krupa - 6 pkt, 5. Mateusz Podkanowicz – 5 pkt, 9. Mateusz Potaśnik – 4,5 pkt. Dobrze spisali się pozostali licealiści: 11. Paweł Kolasa – 4 pkt, 13. Radosław Morawa – 4 pkt, 21. Bartłomiej Guzik – 3,5 pkt, 24. Mateusz Burdyn – 3 pkt, 25. Filip Rogal - 3 pkt.

Wyniki klasyfikacji drużynowej chłopców: 1. ZSO Nr 1 Nowy Targ – 15,5 pkt, 2. I LO Rabka Zdrój – 14,5 pkt, 3. ZSO Nr 2 Nowy Targ – 14 pkt, 4. ZS Rabka Zdrój – 13 pkt, 5. ZST i P Nowy Targ – 12 pkt, 6. ZS CKR Nowy Targ 10 pkt, 7. ZSZ CRR Nowy Targ – 3 pkt.

GRATULUJEMY!

Komunikat z zawodów i więcej zdjęć można pobrać na stronie uksgimpel.org.pl

zdjęcia: http://goszczynski.nowotarski.pl/galeria.php?galeria_id=133