Wyniki bibliotecznego Konkursu Poprawnej Polszczyzny

Dodał: admin 2 marca 2016 20:16

W dniu 24 lutego 2016 roku w Auli na lekcji 5 i 6 odbył się Konkurs Poprawnej Polszczyzny, zorganizowany z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego przypadającego na 21 lutego.

W konkursie wzięło udział 48 uczniów naszej szkoły, którzy chcieli zmierzyć się z naszą polszczyzną. Konkurs polegał na napisaniu dyktanda i rozwiązaniu dwóch testów związanych z językiem ojczystym. Sprawdzały one wiedzę i umiejętności z zakresu, m. in. ortografii, interpunkcji, frazeologii, fleksji, składni, poprawnej budowy zdań. Do zdobycia były 82 punkty.

Skład jury: p. Maria Ciężobka, p. Grzegorz Klag, p. Renata Kubaszek-Gelata, p. Dorota Żmuda i p. Katarzyna Żmuda.

I miejsce i tytuł „Mistrza Poprawnej Polszczyzny” zdobyła Klaudia Bednarczyk z klasy 3 H z liczbą punktów 63

II miejsce – Robert Tomaszkowicz z klasy 2 G oraz Julia Jagiełowicz z klasy 3 D z liczbą punktów 61

III miejsce – Mikołaj Szostek z klasy 3 F z liczba punktów 60

ZWYCIĘZCOM SERDECZNIE GRATULUJEMY!!!!

Pozostali uczestnicy konkursu również osiągnęli dobre wyniki. Prace i zdobyte punkty są do wglądu w bibliotece szkolnej . WSZYSTKIM SERDECZNIE DZIĘKUJEMY ZA UDZIAŁ I GRATULUJEMY!!!!

zdjęcia: http://goszczynski.nowotarski.pl/galeria.php?galeria_id=159