Goszczyński zagrał po raz piąty dla Fundacji im. A. Worwy!

Dodał: admin 13 czerwca 2016 19:54

Już po raz piąty Samorząd Uczniowski działający przy Naszym Liceum zorganizował w MOK Koncert Charytatywny dla Fundacji im. A. Worwy. Było to wyjątkowe wydarzenie połączone z finałem akcji Pola Nadziei.

Do sali widowiskowej w Nowym Targu w Żonkilowym Marszu Nadziei przybyło wielu uczniów z różnych szkół z Podhala wraz nauczycielami i wychowawcami i wypełniło salę po brzegi. Wśród zaproszonych osób byli obecni: pani Burmistrz Joanna Iskrzyńska-Steg, pan Starosta Władysław Tylka, prezes Fundacji Alicja Chodorowicz oraz pani Dyrektor I LO Maria Kopeć.

W trakcie koncertu, tradycyjnie już, zaprezentowała się młodzież i absolwenci Goszcza oraz zaproszeni goście. Można było usłyszeć różne style muzyki począwszy od soul, rap, rock a skończywszy na muzyce klasycznej. Do sali widowiskowej MOKu zajrzeli też nowotarżanie spacerujący w okolicy, których przyciągnęli uczniowie w żółtych koszulkach fundacji. Publiczność z entuzjazmem przyjęła występy wokalne. Nie zabrakło również występów grup tanecznych: grupy baletowej Szafirki z Raby Wyżnej, uczniów z Gimnazjum nr 1 w Nowym Targu, Zespołu Regionalnego Honaj z Dursztyna oraz grupy Cubana Latin Ladies z Nowego Targu, który był mocnym akcentem kończącym piąty, jubileuszowy koncert. Oprócz części artystycznej dodatkową atrakcją było malowanie twarzy i balonowe zwierzaki.

Samorząd Uczniowski I LO dziękuje wszystkim wykonawcom, sponsorom, wolontariuszom, prowadzącym i kwestującym za pomoc w zorganizowaniu tego przedsięwzięcia. DZIĘKUJEMY RÓWNIEŻ PUBLICZNOŚCI!

zdjęcia: http://goszczynski.nowotarski.pl/galeria.php?galeria_id=198