10. Otwarty Puchar Krakowa w Lekkoatletyce

Dodał: admin 20 czerwca 2016 08:56

Trzy rekordy „Goszczyńskiego – jeden wyrównany!

Doskonałe wyniki uzyskali zawodnicy startujący w 8. Memoriale Gwiazd Małopolskiej Lekkoatletyki poświęconym pamięci znakomitych lekkoatletek Barbary Sobottowej, Elżbiety Katolik i Anny Dejner. Biegami Memoriałowymi były: 400 m przez płotki im. Anny Dejner, 800 m im. Elżbiety Katolik i 200 m im. Barbary Sobottowej. Zawodnicy zdobywali punkty w ośmiu konkurencjach, zaliczanych do Pucharu Polski i w 16 przeprowadzonych w ramach Otwartego Pucharu Krakowa.

Wśród wielu wspaniałych osiągnięć, w pamięci pozostanie rewelacyjny bieg Agaty Forkasiewicz, reprezentującej KS AZS AWF Wrocław, która 100 m pokonała w czasie 11.46! Wśród panów ogromne wrażenie zrobił występ Dominika Kopcia (KS Agros Zamość), w finale uzyskał 10.43! Na 100 metrów, na dziewięć biegów eliminacyjnych, wszyscy zwycięzcy zeszli poniżej 11 sekund! Finały „A” i „B” były ozdobą zawodów.
Trzech zawodników zrobiło minima i zakwalifikowało się na Mistrzostwa Europy, na 400 m Michał Pietrzak (AZS AWF Katowice) – 46.22 oraz na 400 metrów przez płotki Robert Brylinski (OŚ AZS Poznań) – 49.88 i Jakub Smoliński (RLTL ZTE Radom) - 50.11.

Do poziomu występów seniorów dostroili się juniorzy i juniorzy młodsi.Z zawodników UKS „Gimpel” Nowy Targ najlepsze wrażenie pozostawił Bartłomiej Chowaniec. Na 400 m ustanowił rekord Szkoły w kategorii juniorów młodszych - 52.83, zajął drugie miejsce. Joanna Rypel w biegu na 400 m przez płotki, uzyskała czas 1:18.20, jest to rekord w kategoriach juniorek młodszych i juniorek. Anna Podmańska poprawiła rekord Szkoły juniorek młodszych w pchnięciu kulą 3 kg wynikiem 8.85. W swoim pierwszym starcie na 100 metrów przez płotki, rekord Szkoły juniorek młodszych wyrównała Sabina Kalata - 20.35. Jako pierwsza taki rezultat uzyskała Julia Krempaska, miało to miejsce 13.06.2015 r. w czasie 9. Otwartego Pucharu Krakowa.
Rekordy życiowe na 200 metrów ustanowiły - Małgorzata Łopata - 29.09 i Ksenia Olcoń, 29.40. W ramach przygotowań do przyszłorocznych startów w siedmioboju, Weronika Florek sprawdziła swoje aktualne możliwości na 100 m przez płotki i na 200 metrów, uzyskała rezultaty– 20.50 i 31.16. To był dobry początek.

GRATULUJEMY!

Więcej zdjęć i komunikat z zawodów można pobrać na stronie www.uksgimpel.org.pl

zdjęcia: http://goszczynski.nowotarski.pl/galeria.php?galeria_id=202