Zajęcia sekcji lekkoatletycznej w okresie wakacji - 2016

Dodał: admin 5 września 2016 08:51

Nieprzerwanie, od roku 1994, w I Liceum Ogólnokształcącym im. Seweryna Goszczyńskiego w okresie wakacji prowadzone są zajęcia sportowe i sportowo – rekreacyjne. Po okresie kilkuletniej mody na koszykówkę, a później również na piłkę siatkową, od roku 2010 odbywają się, co najmniej trzy razy w tygodniu, treningi sekcji lekkoatletycznej. Zmianie nie uległo tylko stanowisko administracji samorządowej, trener, nadal prowadził zajęcia jako wolontariusz, był również jedynym sponsorem wyjazdów na zawody.

Zajęcia w lipcu i sierpniu różniły się zdecydowanie pod względem specyfiki. Od 25 czerwca do końca lipca odbyło się 14 treningów, w których uczestniczyło 98 zawodniczek i zawodników. Oprócz tego, 20 zawodników wzięło udział w czterech zawodach: 25.06 w Krakowie, 17.07. Sosnowcu, 24.07. w Chorzowie, 28.07 w Bielsku Białej. Na zawodach ustanowiono pięć rekordów Szkoły, dwa rekordy Klubu (rezultaty lepsze od rekordów Szkoły, uzyskane przez zawodników wywodzących się z innych placówek oświatowych), 15 rekordów życiowych. W pierwszym miesiącu wakacji, 118 osób, w czasie 18 dni, spędziło na treningach i na zawodach 82 godziny. W sierpniu część zawodników wyjechała na wczasy, dyskontując zarobione w lipcu pieniądze na wypoczynek. Druga grupa nadal pracowała, dlatego trener, dostosowując się do możliwości czasowych zawodników, prowadził zajęcia w formie indywidualnych konsultacji. Trenowało 41 zawodników, którzy w okresie 13 dni ćwiczyli 40 godzin.

Ogółem, w okresie wakacji, w zajęciach i zawodach uczestniczyło 159 osób, w czasie 31 dni treningowych pracowały 122 godziny. Gratulujemy wyboru, korzystnego dla zdrowia, sposobu spędzenia wolnego czasu!

Więcej zdjęć można pobrać na stronie www.uksgimpel.org.pl

zdjęcia: http://goszczynski.nowotarski.pl/galeria.php?galeria_id=207