IV Nowotarski Dzień Misyjny - podsumowanie

Dodał: admin 23 października 2016 12:40

W trakcie Tygodnia Misyjnego odbył się IV Nowotarski Dzień Misyjny zorganizowany przez naszych wolontariuszy pod opieką ks. Ryszarda Kilanowicza i pana Wojciecha Grzybka oraz Parafię Najświętrzego Serca Pana Jezusa. Do Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Targu przybyli uczniowie ze szkół podstawowych oraz ponadgimnazjalnych wraz ze swoimi nauczycielami i katechetami.

W tym roku zaproszonymi gośćmi – misjonarzami byli siostra Bożena Najbar ze Zgromadznia Sióstr Klawerianek oraz ks. Adam Fiołek ze Stowarzyszenia Misji Afrykańskich, którzy opowiadali o swojej pracy misyjnej na kontynecie afrykańskim. Ciekawymi prezentacjami i filmami przybliżali zgromadzonym, jak wygląda codzienne życie mieszkańców Czarnego Kontynentu. Ponadto uczniowie nowotarskich szkół mieli możliwość zwiedzania Muzeum Misyjnego, w którym można było zobaczyć stroje mieszkańców krajów misyjnych – Afryki oraz Ameryki Południowej, ozdoby i biżuterię, artykuły codziennego użytku, naczynia oraz narzędzia pracy.

W ramach obchodów Dnia Misyjnego uczniowie "podstawówek" wzięli udział w konkursie plastycznym o tematyce przewodniej "Afryka oczami dziecka". Nadesłano aż 180 prac, których poziom wykonania był bardzo wysoki. Najlepsze prace zostały nagrodzone, a każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy dyplom. Kolejnym etapem przeżywania Dnia Misyjnego były warsztaty misyjne prowadzone przez nasze wolontariuszki: Aleksandrę Kutyła i Dominikę Gacek, które uczyły dzieci między innymi śpiewać w języku Suahili: "Pokeeleleni Tata..." oraz "Nzambe ee...".

Wolontariuszy w pracy wspierali: ks. Józef Urbańczyk - wizytator katechetyczny Wydziału Katechetycznego, Pan Leszek Ciężobka - wizytator Kuratorim Oświaty, Pani Danuta Hajnos - Prezes Towarzystwa Bursy Gimnazjalnej, Pan Bolesław Bara - Dyrektor MOK oraz Pani Maria Kopeć - Dyrektor Naszej Szkoły.

Na zakończenie całego wydarzenia w kościele Najświętrzego Serca Pana Jezusa została odprawiona msza święta za osoby duchowne i świeckie pracujące na misjach. W Liturgii Eucharystycznej brali udział uczniowie szkół gimnazjalnych przygotowujących się do sakramentu bierzmowania.

Dziękujemy serdecznie wszystkim za zaangażowanie i pracę na rzecz misji i misjonarzy.

zdjęcia: http://goszczynski.nowotarski.pl/galeria.php?galeria_id=219