Jesienne krwiodawstwo w Goszczu!

Dodał: admin 3 listopada 2016 17:37

W drugiej połowie października do naszej szkoły zawitała akcja krwiodawstwa, która za każdym razem cieszy się dużym zainteresowaniem. Dowodem na to jest fakt, że aż 58 uczniów zarejestrowało się do oddania krwi, z czego oddało ją 50!

Od kilku lat nasze liceum współpracuje z Klubem Honorowych Dawców Krwi i sympatyków przy IPA Polska Region Nowy Targ, oraz z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie – Oddział Terenowy Nowy Targ. Efektem wspólnych działań są tego typu akcje połączone z prelekcją na temat: ,,Podziel się krwią i szpikiem”, w której panowie Sławomir Kiciński i Mateusz Kapołka bardzo wyczerpująco odpowiadali na pytania młodzieży na temat zagrożeń po zabiegach, warunków jakie powinien spełniać krwiodawca i o idei honorowego dawstwa szpiku kostnego.

Warto zaznaczyć, że pobrano 22,5 l tego drogocennego daru od młodzieży i nauczycieli.

Serdecznie dziękujemy tym wszystkim, którzy wzięli udział w akcji oddawania krwi!

zdjęcia: http://goszczynski.nowotarski.pl/galeria.php?galeria_id=224