Podsumowanie Małopolskiego Systemu Współzawodnictwa Sportowego Dzieci i Młodzieży w roku szkolnym 2015/2016

Dodał: admin 23 listopada 2016 15:43

Drugie miejsce Goszcza! Najwyższe od roku szkolnego 2011/2012!

W sali sportowej Zespołu Szkół Technicznych i Placówek w Nowym Targu gościli reprezentanci szkół ponadgimnazjalnych, podstawowych i gimnazjów, które w łącznej klasyfikacji, za udział we wszystkich finałach wojewódzkich, zajęły miejsca w przedziale I – XII. Punktowano, oddzielnie dla każdego poziomu, w zawodach drużynowych do szóstego, a w indywidualnych do dwunastego miejsca. Nie uwzględniono, w punktacji licealiady, rezultatów uzyskanych w indywidualnej lekkoatletyce.

Z ogromną satysfakcją przyjęliśmy informację o tym, że uczennice i uczniowie naszego Liceum zajęli drugie miejsce! Zdobyli 55 punktów, lepsi okazali się reprezentanci VIII Liceum Ogólnokształcącego w Krakowie 57 pkt, trzecie miejsce zajęli uczniowie VII Liceum Ogólnokształcącego w Krakowie 49 pkt. Na czwartym miejscu uplasowało się II Liceum Ogólnokształcące w Nowym Sączu 48 pkt, na piątym Zespół Szkół Ogólnokształcących w Suchej Beskidzkiej, a na szóstym PZ 1 SO Oświęcim 41,5 pkt. Klasyfikację przeprowadzono do 135 miejsca, do 2 pkt.

Naszych sportowców reprezentowali, Joanna Rypel lekkoatletka i reprezentantka Szkoły w piłce ręcznej, Małgorzata Łopata lekkoatletka, Kamila Repa lekkoatletka i reprezentantka Szkoły w koszykówce, nauczycieli wychowania fizycznego mgr Wojciech Tischner. Szkołę wyróżniono dyplomem.

Podsumowania kolejnych lat rywalizacji na szczeblu wojewódzkim, Małopolski Szkolny Związek Sportowy prowadzi od roku szkolnego 1998/1999. Do roku 2010/2011 wyróżniano najlepsze szkoły z każdego powiatu. Z satysfakcją stwierdzamy, że tylko w jednym roku zajęliśmy drugie miejsce, w pozostałych pierwsze. Zmiana, wyróżnienia dla 12 najlepszych szkół w klasyfikacji wojewódzkiej, nastąpiła w roku szkolnym 2011/2012. Według nowego systemu zajmowaliśmy miejsca: 2011/2012 – ex aequo 7 – 34 pkt, 2012/2013 – 5 – 41 pkt, 2013/2014 – 18 – 18,5 pkt (suma osiągnięć uczniów Szkoły sklasyfikowanych pod dwoma nazwami), 2014/2015 – 3 – 62 pkt, 2015/2016 – drugie – 55 pkt.

Nasi reprezentanci przyczynili się do zajęcia przez Powiat Nowotarski trzeciego miejsca (112,5 pkt) w klasyfikacji na poziomie licealiad i drugiego, łącznie dla wszystkich poziomów kształcenia (409 pkt). W tej klasyfikacji wygrał Kraków (637 pkt).

UKS „Gimpel” Nowy Targ ma szczególny powód do satysfakcji. Prywatne nakłady finansowe i czas poświęcony przez trenera sekcji lekkoatletycznej, znalazły odbicie w wysokim udziale osiągnięć zawodniczek i zawodników w końcowej punktacji.

Punkty do klasyfikacji w roku szkolnym 2014/2015 zdobyli:

Sztafetowe Biegi Przełajowe, pierwsze miejsce - Julia Szymusiak, Alicja Czyszczoń, Magdalena Ziemianek, Justyna Jachera, Joanna Rypel, Julia Sproch, Weronika Florek, Karolina Dąbrowska, Urszula Tokarczyk, Aleksandra Misiura;

piąte miejsce - Maciej Jeziorczak, Adrian Duda, Wojciech Trojnarski, Gabriel Duda, Dariusz Bednarczyk, Maciej Fryźlewicz, Damian Handzel, Kamil Jaworski, Bartłomiej Chowaniec, Szymon Waksmundzki;

Liga Szkół Ponadgimnazjalnych w Lekkoatletyce, trzecie miejsce - Ksenia Olcoń, Magdalena Jaróg, Anna Szewczyk, Magdalena Łopata 1, Natalia Pańszczyk, Kaja Kapłon, Joanna Rypel, Weronika Florek, Urszula Tokarczyk, Julia Szymusiak, Urszula Tokarczyk, Julia Szymusiak, Klaudia Kmin, Karolina Majerczak, Klaudia Kmin, Sabina Krupa, Aleksandra Misiura, Magdalena Kucińska, Aleksandra Misiura, Magdalena Kucińska;

Małopolska Licealiada w Indywidualnych Biegach Przełajowych, zawodnicy z licencjami - r. ur. 1999 – 6. Joanna Rypel, 8. Weronika Florek, 3. Bartłomiej Chowaniec, r. ur. 1998 – 3. Urszula Tokarczyk, r. ur. 1997-98 - 4. Szymon Waksmundzki;

Narciarstwo Alpejskie – 7. Jakub Złydaszyk, 9. Marcin Bednarczyk;

Snowboard - 1. Alicja Bałajewicz, 7. Karolina Ciagwa, 1. Bartłomiej Zając, 10. Daniel Gach;

Koszykówka, czwarte miejsce - Michał Chrobak, Hubert Derebas, Adrian Kamiński, Krzysztof Kosakowski, Tomasz Łukaszczyk, Kamil Pierwoła, Adrian Pilinda, Maciej Trzciński, Jakub Złydaszyk.

GRATULUJEMY!!!

Komunikaty z podsumowania „ Małopolskiego Systemu Współzawodnictwa Sportowego Dzieci i Młodzieży za rok 2015/2016” można pobrać na stronie www.uksgimpel.org.pl.

zdjęcia: http://goszczynski.nowotarski.pl/galeria.php?galeria_id=234