Finaliści z chemii

Dodał: admin 27 stycznia 2017 21:14

Miło nam poinformować, że wśród finalistów tegorocznej edycji Konkursu Wiedzy Chemicznej są maturzyści Naszej Szkoły:

Michał Kostrz - kl. III B - opiekun Justyna Pałka

Miłosz Zamojski - kl. III E - opiekun Justyna Pałka

Urszula Tokarczyk - kl. III H - opiekun Gabriela Głodziak

Wojewódzki Konkurs Wiedzy Chemicznej jest organizowany od 1988 r. przez pracowników Zakładu Dydaktyki Chemii Uniwersytetu Jagielońskiego w Krakowie oraz Fundację PRO CHEMIA przy Wydziale Chemii U.J. Celem konkursu jest umożliwienie uczniom sprawdzenia swoich wiadomości i umiejętności, jak i rozbudzenia zainteresowania chemią.

Konkurs przeprowadzany jest osobno dla klas drugich oraz klas maturalnych i przebiega dwuetapowo.10 grudnia 2016 r. odbywały się rejonowe eliminacje dla klas trzecich. W tym roku szkolnym w szranki stanęło prawie 500 uczniów z województwa małopolskiego. Do finału zakwalifikowało się 195 maturzystów. Spośród nich, w kwietniu po drugiej turze konkursu, wyłonieni zostaną laureaci, którzy otrzymają indeksy na studia stacjonarne Wydziału Chemii U.J. na kierunkach: chemia, chemia medyczna i ochrona środowiska.

Finalistom serdecznie gratulujemy i trzymamy za Nich mocno kciuki!