Etap Szkolny XLIV Olimpiady Biologicznej 2014/2015

Dodał: admin 16 października 2014 20:06

3 października 2014 roku odbyły się w naszej szkole zawody I stopnia (etap szkolny) XLIV Olimpiady Biologicznej. Podczas konkursu następujący uczniowie prezentowali swoje prace badawcze:

1) Karolina Chowaniec (IIe) „Inwentaryzacja storczyków na polanie BPN i obszarach nieobjętych ochroną”

2) Gabriela Czerwonka (IIb) „Wykorzystanie porostów do oceny czystości powietrza na terenie wybranych miejscowości Orawy”

3) Magdalena Kluska (IIb) „Wpływ warunków klimatycznych na kiełkowanie, wzrost i rozwój słonecznika zwyczajnego (Hellianthus annuus) na terenach Nowego Targu i Skomielnej Białej”

4) Marcin Paternoga (IIIe) „Wpływ niedoboru azotu na wzrost i rozwój fasoli zwyczajnej (Phaseoulus vulgaris)”

5) Katarzyna Warmuz (IIIb) „Inwentaryzacja roślin leczniczych na wybranych terenach Podhala”

Uczniowie swoje obserwacje i doświadczenia przeprowadzali w czasie wakacji, a opracowali je we wrześniu pod okiem nauczycieli biologii. Opiekunami olimpijczyków są: p. prof. Krystyna Janczura i p. prof. Katarzyna Grobarczyk-Piekło.

Po etapie szkolnym prace będą oceniane i recenzowane przez Komisję Okręgową w Krakowie. Zawody II stopnia (etap okręgowy) odbędzie się 24 stycznia 2015 roku w Krakowie.

Wszystkim Olimpijczykom życzymy powodzenia w dalszych etapach olimpiady!!!