Uczniowie z I LO na Międzynarodowych Targach Dobroczynności w Krakowie

Dodał: admin 20 września 2017 14:26

W Krakowie od 14-17 IX miała miejsce pierwsza edycja Targów Dobroczynności Veritatis Splendor. Podczas nich można było poznać zakres działalności 45 organizacji dobroczynnych z całego świata, które miały swoje stoiska na krakowskich Plantach. Poza tym odbyły się konferencje i debaty ściśle związane z kwestią pomocy potrzebującym. Wolontariusze mieli także okazję wziąć udział w warsztatach motywujących oraz występach grup muzycznych.

Uczniowie ze Szkolnego Młodzieżowego Wolontariatu działającego przy naszym Liceum uczestniczyli w otwarciu Międzynarodowych Targów Dobroczynności w Krakowie. Najpierw mieli okazję przyjrzeć się stoiskom organizacji charytatywnych z całego świata i dowiedzieć się nt. ich działalności. Następnie udali się do Teatru im. Juliusza Słowackiego. Tam, po uroczystym rozpoczęciu, mieli zaszczyt słuchania Międzynarodowej Konferencji Nagrody im. Jana Pawła II Veritatis Splendor, której motywem przewodnim było pytanie: "Co oznacza mieć wyobraźnię miłosierdzia?". Swoje zdanie na ten temat wygłosiły znane osoby ze świata dobroczynności, m.in. s. Małgorzata Chmielewska, ks. Jacek Stryczek, s. Rosemary Nyirumbe, Anna Dymna i Jan Mela. Potem nadszedł czas na krótką przerwę, po której odbył się panel dyskusyjny poprowadzony przez Szymona Hołownię. Reprezentanci poszczególnych organizacji przedstawili zakres ich działalności, a następnie poruszyli kwestie przeszkód, z jakimi muszą się zmierzyć wykonując swoją pracę.

Ideą całego wydarzenia jest promowanie organizacji zajmujących się dobroczynnością oraz pokazanie jakie formy może przyjmować pomoc i inspirowanie do niej nawet wtedy gdy w zamian nie otrzymujemy wdzięczności.

zdjęcia: http://www.goszczynski.nowotarski.pl/galeria.php?galeria_id=329