Wymiana polsko-niemiecka

Dodał: admin 18 października 2017 13:29

W dniach 05.10 - 12.10. 2017 r. dwudziestu uczniów naszej szkoły wraz z p. Dorotą Adamczyk i p. Pawłem Rozmusem udało się z rewizytą do Ravensburga, pięknego niemieckiego miasteczka położonego nad Jeziorem Bodeńskim, w ramach drugiej części polsko-niemieckiej wymiany szkolnej.

Grupę niemiecką mieliśmy przyjemność gościć w naszej szkole w maju br. Podczas pobytu w Niemczech młodzież zwiedziła malownicze okolice Ravensburga, Stuttgard oraz udała się w rejs katamaranem do Konstanz. Uczniowie odwiedzili również Muzeum Mercedez-Benz, Muzeum Zeppelina jak również Muzeum Federsee i osadę celtycką, gdzie brali udział w warsztatach i zajęciach praktycznych. Ogromną atrakcją był park linowy w Immenstaad oraz gra miejska, podczas których młodzież polska i niemiecka wspólnie pokonywali trudności i rozwiązywali zagadki. Dzięki wymianie uczniowie mieli okazję lepiej się poznać i doświadczyć życia codziennego w sąsiednim kraju. Wspólne wycieczki, spędzanie wolnego czasu i wieczorne integracje sprzyjały rozwijaniu zdolności językowych oraz szerzeniu otwartości i tolerancji na inne kultury. Po wymianie wszyscy pełni wrażeń wrócili do Nowego Targu. Za organizację tegorocznej wymiany odpowiedzialni byli p. Dorota Adamczyk, p. Paweł Rozmus i p. Barbara Zapiórkowska.

Wymiana międzynarodowa jest dofinansowywana przez Polsko-Niemiecką Współpracę Młodzieży.

zdjęcia: http://www.goszczynski.nowotarski.pl/galeria.php?galeria_id=337