Podsumowanie z obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych

Dodał: admin 10 listopada 2017 20:06

Przez cały miesiąc październik nasza biblioteka obchodziła swoje święto. Z tej okazji pięknie udekorowałyśmy bibliotekę plakatami wykonanymi przez uczniów, każdy kto nas odwiedził został poczęstowany cukierkiem i miłym uśmiechem.

Zorganizowałyśmy konkurs o mistrzu grozy, popularnym autorze wśród młodzieży – Stephenie Kingu.

Przygotowałyśmy 21 różnych ilustracji, na podstawie których odbiorca miał odgadnąć tytuł lektury. Ta zabawa okazała się nie tyle ciekawa wśród uczniów co cieszyła się dużą popularnością wśród nauczycieli. Była pewnego rodzaju wyzwaniem i odświeżeniem sobie lektur szkolnych.

W bibliotece można było wylosować zagadki z różnych dziedzin nauki, wiedzy o szkole i bibliotece. Zagadki były chętnie losowane, pytania ciekawe, czasem zaskakujące, a nagrody jedyne w swoim rodzaju – słodycze J.

Obecnie trwa kiermasz książki przeczytanej, na który serdecznie zapraszamy, gdyż zebrane pieniądze chcemy przekazać Kamilowi Joniakowi na dalsze leczenie.

Na tablicy przed biblioteką wisi gazetka „Listopadowe kalendarium”, zachęcamy do zatrzymania się i chwili zadumy.