11 listopada w Goszczyńskim pełen życia i muzyki!

Dodał: admin 15 listopada 2017 18:15

W tym roku Narodowe Święto Niepodległości zostało uczczone spektaklem muzycznym „Niepodlegli” przygotowanym przez panią profesor Hannę Siękę oraz szkolne koło teatralne. Uczniowie klas 2c i 2d, w formie dynamicznego musicalu, odpowiadali na pytanie, co to znaczy być niepodległym, kiedy ma się 17 lat.

Bez żadnej przesady można stwierdzić, że wykonania wokalistów świadczą o naprawdę dużym talencie, czego śpiewającym gratulujemy. W przedstawieniu w żywym tempie gra aktorska przelatała się z muzyką, powaga z żartem, a energia ze sceny przenosiła się na widownię. Aktorom udało się sprawić, że wszyscy włączyli się w świętowanie Niepodległości – o czym świadczyła reakcja widzów po zakończonych przedstawieniach. Można to sprawdzić na załączonym filmiku z bisu Pauliny i Mateusza, wykonanym przez Sebastiana Gałowicza. Pełna rejestracja spektaklu na GOSZCZTUBE wkrótce.

Zobacz jak było!:

Udział wzięli:

(wokaliści)

Mateusz Słonina „Zbroja”

Piotr Miśkowicz „Mój jest ten kawałek podłogi”

Bożena Goleniowski, Paulina Filipiec, Magda Ćwiertnia „Lata dwudzieste, lata trzydzieste”

Katarzyna Kukułka „Psalm stojących w kolejce”

Magda Ćwiertnia w swoim pierwszym singlu „Ciepło, zimno” (!)

Jacek Mozdyniewicz „Ważne”

Przemysław Chryczyk „Człowiek z liściem na głowie”

Dawid Brynkus „Modlitwa o wschodzie słońca”

Paulina Filipiec i Mateusz Słonina „Prócz ciebie nic”

Anita Regiec „Pan jest pasterzem moim”

Paulina Filipiec „Biała Armia”

(aktorzy)

Julia Fiedor, Grzegorz Hudyka, Sebastian Gałowicz, Natalia Stopiak, Łukasz Strzęp, Hubert Szczęch

a także

Ada Derebas, Jakub Galica, Paweł Świątkowski (akompaniament) i chór – uczniowie klas 1d i 2d.

Nad całością od strony technicznej czuwał Dawid Wyrwa.

zdjęcia (Wojciech Stopka): http://www.goszczynski.nowotarski.pl/galeria.php?galeria_id=355