Dominik Machaj w finale!

Dodał: admin 18 grudnia 2017 16:51

Dominik Machaj z kl. 2a zakwalifikował się do finału Małopolskiego Konkursu Języka Włoskiego organizowanego przez XIII LO im. Bohaterów Westerplatte w Krakowie, we współpracy z Włoskim Instytutem  Kultury, Zakładem Italianistyki UJ oraz Księgarnią Włoską Italicus.
I etap konkursu odbył się w Krakowie. Złożony był z dwóch części: testu leksykalno - gramatycznego z j. włoskiego oraz testu wiedzy o kulturze Włoch. Tegorocznym tematem był „Półwysep Apeniński w okresie średniowiecza (od upadku Cesarstwa Zachodniorzymskiego do 1380)”.
W konkursie brali udział licealiści z Krakowa, Tarnowa, Miechowa, Częstochowy i Nowego Targu. Naszą szkołę reprezentowało czworo uczniów, którzy pokazali wysoki poziom znajomości języka i zdobyli satysfakcjonującą ilość punktów. O finał otarła się również Wiktoria Zarębczan z kl. 3d, której zabrakło zaledwie 5 punktów.
Opiekunem uczniów jest pani Magdalena Smreczyńska.
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy, a Dominikowi życzymy powodzenia w finale !!!