Sylwestrowy Turniej w Piłce Siatkowej o Puchar Dyrektora I LO

Dodał: admin 3 stycznia 2018 19:21

Kilkunastoletniej tradycji stało się zadość! Siatkarze I Liceum zakończyli sportowy rok 2017 udziałem w Turnieju Sylwestrowym. W zawodach uczestniczyło sześć drużyn: dwie damskie – uczennice i absolwentki Zespołu Szkół Technicznych i Placówek oraz uczennice I Liceum Ogólnokształcącego, cztery męskie – dwie  Absolwentów i reprezentacje klas drugich i trzecich I Liceum.

Zawody zainaugurowały panie. W bardzo przyjaznej atmosferze, mimo zrozumiałych przygotowań do Sylwestra i związanymi z tym ograniczeniami czasowymi, rozegrały pełne partie, do trzech wygranych. Lepsze okazały się reprezentantki ZST i P. Wygrały pierwsze partie do 18 i 15, nie pozwoliły sobie odebrać zwycięstwa w trzeciej, chociaż były dwa setbole dla  Licealistek, zakończyły wynikiem 27:25. Wyróżnienie, statuetkę dla najlepszej zawodniczki otrzymała Marzena Gubała absolwentka ZST i P.

Turniej mężczyzn przeprowadzono systemem „każdy z każdym” do 21 pkt, grano po dwie partie, o zwycięstwie decydowały małe punkty. W pierwszych meczach wygrali faworyci. Absolwenci młodsi zdecydowanie pokonali reprezentantów klas drugich I LO, a Starsi drużynę klas trzecich I LO.

W drugiej rundzie niespodziankę zrobili uczniowie klas trzecich I LO, przy remisie w setach 1:1, wygrali z Absolwentami młodszymi lepszą różnicą małych punktów - o jedno „oczko” (19,-18)! Mimo mocnego oporu klas drugich I LO, lepsi okazali się Absolwenci starsi (2:0).

Ostatnia runda, decydująca o tym, które zespoły zakończą rok 2017 z pucharami, stała pod znakiem bardzo ambitnej gry wszystkich zespołów. Absolwenci starsi pozostali liderami pokonując, po ciężkim boju, Absolwentów młodszych do 20 i 16. Uczniowie klas drugich mieli jeszcze nadzieję na zajęcie trzeciego miejsca, ale starsi o rok koledzy nie wypuścili z rąk szansy i wygrali 2:0. Trzecie miejsce zajęli Absolwenci młodsi.

Organizatorami imprezy byli działacze UKS „Gimpel” Nowy Targ, Barbara Wcisło sekretarz,  Piotr Jabłoński prezes, Hubert Derebas i Hubert Borowski członkowie komisji sportowej absolwentów. Funkcję sędziowskie pełnili: Barbara Wcisło, Piotr Jabłoński, Hubert Derebas, Paweł Dziedzina, Aleksander Apostoł, Mikołaj Głodziak. Sekretariatem kierowała Anna Sienka, pomagali Natalia Kowalczyk i Oskar Nowak.

Wyniki:

mecz pań - ZST i P – I LO 3:0 (18, 15, 25);

Absolwenci mł. – I LO II klasy 2 : 0 (12, 3);  Absolwenci st. – I LO III klasy 2: 0 (12, 14); I LO klasy III – Absolwenci mł. 1 : 1 (19, - 18); Absolwenci starsi – I LO II klasy 2 : 0 (12, 19); Absolwenci st. – Absolwenci mł 2 : 0 (20, 16); I LO III klasy : I LO II klasy 2 : 0 ( 18, 12).

Kolejność miejsc: 1. Absolwenci starsi, 2. I LO klasy III, 3. Absolwenci młodsi, 4. I LO klasy II.

Składy:

ZST i P – Marzena Gubała, Monika Fitak, Aneta Stoch, Natalia Ciszek, Klaudia Kucharska, Justyna Hanul, Weronika Maciasz, Angelika Czarny; I LO – Adrianna Derebas, Anna Sienka, Natalia Kowalczyk, Anna Szymusiak.

Absolwenci starsi – Marcin Blicharski, Adrian Sobolak, Wojciech Kozdraś, Bartłomiej Wojtas, Jacek Bałos, Aleksander Apostoł; I LO klasy III – Maciej Mastela, Patryk Wojtaszek, Paweł Dziedzina, Adrian Kamiński, Daniel Koszarek; Absolwenci młodsi - Hubert Derebas, Oskar Nowak, Mikołaj Głodziak, Michał Gacek; I LO klasy II – Dominik Machaj, Samuel Jaromin, Hubert Kwiatkowski, Kamil Gorlicki, Adrian Waluś, Szymon Waliczek.

Więcej zdjęć można pobrać na stronie uksgimpel.org.pl.

zdjęcia: http://www.goszczynski.nowotarski.pl/galeria.php?galeria_id=380