Wyróżnienie w finale Małopolskiego Konkursu Języka Włoskiego!

Dodał: admin 14 lutego 2018 15:27

We Włoskim Instytucie Kultury w Krakowie, odbył się finał Małopolskiego Konkursu Języka Włoskiego organizowany przez XIII LO w Krakowie we współpracy z Włoskim Instytutem Kultury, Zakładem Italianistyki UJ oraz Księgarnią Włoską Italicus.

Dominik Machaj z klasy IIa, po I etapie sklasyfikowany na 10 miejscu, w finale przedstawił prezentację na temat: „Najwspanialsze zabytki architektury średniowiecznej Italii”. Wystąpienie Dominika zostało entuzjastycznie przyjęte przez komisję pod przewodnictwem pani dr Iwony Kaźmierczak z Uniwersytetu Jagiellońskiego i jako jedyne nagrodzone specjalnym wyróżnieniem.

Kilka dni wcześniej Dominik zakwalifikował się do II etapu Ogólnopolskiego Konkursu Języka Włoskiego. W tym konkursie brało udział 402 uczniów, do II etapu zakwalifikowało się 101, a Dominik zajął wysokie, 51 miejsce.

Za pomoc w prezentacji rysunkowej zamku Castel del Monte dziękujemy panu architektowi Jerzemu Głodkiewiczowi. Dominikowi gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów po włosku!

Opiekunem ucznia jest mgr Magdalena Smreczyńska.

zdjęcia: http://www.goszczynski.nowotarski.pl/galeria.php?galeria_id=394