Sycylijskie kryminały to specjalność Oli Furtak!

Dodał: admin 17 marca 2018 12:07

01.03.2018 dziewięcioro uczniów naszej szkoły (Kamil Czaja, Kamila Dudzik, Aleksandra Furtak, Maria Jarkiewicz, Patrycja Jarząbek, Gabriel Spytkowski, Aleksandra Suska, Gabriela Szyszka, Oliwia Wójciak) wraz z opiekunem, panią Magdaleną Smreczyńską, wzięło udział w konkursie poświęconym twórczości Andrei Camillerego, a zorganizowanym przez Pracownię Literatury Włoskiej Instytutu Neofilologii Uniwersytetu Pedagogicznego, w ramach IV Krakowskich Spotkań Italianistycznych. W konkursie brało udział około 60 uczniów z małopolskich szkół ponadgimnazjalnych. Uczennica naszej szkoły Aleksandra Furtak z klasy 1d zajęła 4 miejsce, a do podjum zabrakło jej zaledwie jednego punktu! Serdecznie gratulujemy!!!

Pozostali  uczniowie naszej szkoły zajęli wysokie miejsca  w punktacji.

Urodzony na Sycylii Andrea Camilleri, reżyser teatralny, telewizyjny i radiowy, po latach sukcesów zadebiutował jako powieściopisarz, a w 1994 r. stworzył kultową we Włoszech postać komisarza Montalbano. Jest laureatem wielu nagród, wśród nich prestiżowej nagrody Campiello za całokształt działalności. Jego książki, tłumaczone na wiele języków, osiągnęły łączny nakład ponad 20 milionów egzemplarzy.

Zobacz galerię obrazków z wiadomości- kliknij link