Zbieramy 2000 par skarpet - podsumowanie

Dodał: admin 27 marca 2018 21:47

Za nami kolejna akcja charytatywna zorganizowana przez Samorząd Uczniowski oraz Szkolny Wolontariat Młodzieżowy. Przez dwa tygodnie w naszej szkole uczniowie i nauczyciele przynosili nowe i nie używane skarpety które można było wrzucać do specjalnie przygotowanych kartonów. Zebraliśmy 200 par skarpet!!!

W ten sposób mogliśmy wesprzeć osoby bezdomne mieszkające w Krakowie. W samym mieście żyje ponad 4000 tysiące osób bez dachu nad głową.

Do naszego wydarzenia dołączyła również parafia w Rogożniku oraz Szkoła Podstawowa w Krauszowie. Wspólny wynik to 334 par skarpet!!!

Wszystkie zebrane skarpety trafią do potrzebujących przez ręce osób na co dzień z nimi pracujących: Albertynki i Albertyni, Dzieło ojca Pio, Caritas, Sant’Egido, Zupa na Plantach. Całą akcję koordynuje Światowy Dzień Ubogich - Archidiecezja Krakowska, Duszpasterstwo Młodzieży Archidiecezji Krakowskiej we współpracy z Archidiecezja Krakowska.

Dziękujemy wszystkim którzy wsparli tą wyjątkową inicjatywę!!!!

G.W.

zdjęcia: http://www.goszczynski.nowotarski.pl/galeria.php?galeria_id=418