Noc Muzeów w Bursie TBG

Dodał: admin 22 maja 2018 20:25

Noc Muzeów w Bursie rozpoczęło spotkanie z wyjątkowymi Gośćmi, a mianowicie na ulicę Nadwodnią zawitał Seweryn Goszczyński wraz ze swoimi Dziwożonami oraz niezwykłej urody góralkami. Patron naszej szkoły rozpływał się nad urokami podhalańskich pejzaży, niezwykłymi nazwami okolicznych miejscowości, możliwościami zastosowania przez ludzi latania, a najdłużej swą uwagę poświęcił opisom przepięknych Podhalanek.

Była to premiera spektaklu szkolnego Teatru Pod Zabytkowym Wieszakiem, która została przyjęta wielkim aplauzem publiczności. W rolach głównych wystąpili ( kolejno wyżej opisani): Jakub Galica, Kamil Gorlicki, Jakub Mikołajski (2d), Grzegorz Hudyka (1f), Bartek Guzik, Damian Kamiński, Hubert Szczęch (3a) oraz Anita Regiec (2d) i Joanna Marszalik (3e). To żywe Muzeum Etnograficzne uzupełnione zostało rysunkami, obrazami, grafikami i fotografiami stanowiącymi wystawę o wspólnym tytule „Definicje piękna”. Autorką grafik i niezwykłych obrazów jest Katarzyna Jasińska (3g); zdjęcia udostępnili: Zuzanna Kubowicz (3d), Roksana Maciąga (1b), Dawid Gondek, Paweł Świątkowski (1a) oraz Patrycja Jarząbek i Patrycja Pietraszek (1c); rysunki dostarczyła Karolina Fąfrowicz (1e). W przyziemiach budynku można było obejrzeć wystawy: o działalności Szkolnego Młodzieżowego Wolontariatu oraz „Czarno – białe reminiscencje. Miasto dawniej i dziś w jednym kadrze” Gabriela Wolskiego. Tego wieczoru dostępny był także legendarny „Kosmos” czyli pozostałość po dawnym szkolnym internacie z zaskakującymi rekwizytami „z czasów minionych”. Wydarzeniom w Bursie patronowała Pani Prezes TBG Danuta Hajnos, która wszystkich Zwiedzających przywitała i pokrótce opowiedziała o przygotowanych wystawach. Nad Gośćmi, aktorami, wystawami czuwała dyskretnie Marta Sibiga (1f). Film o działalności TBG przygotował na podstawie materiałów Towarzystwa Sebastian Gałowicz (2c). Plakat zapowiadający spektakl w reżyserii Pani Profesor Hanny Sięki wykonała Gabriela Paszkowska (2d). Wszystkie stojaki niezbędne do prezentacji wystaw przenosili uczniowie klas: 2g, 2d, 1h i 1a.

link do galerii na stronie TBG:  http://www.tbg.nowytarg.pl/index.php?option=com_joomgallery&view=category&catid=79&Itemid=21