Małopolska Noc Naukowców 2018 z udziałem klas IIe i IIf

Dodał: admin 17 października 2018 22:42

W ramach Małopolskiej Nocy Naukowców uczniowie klas IIe i IIf, wzięli udział w dwóch wykładach: „Storczykomania” zorganizowanym na terenie Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz „Słodkie życie pszczół-historia małego owada” w Centrum Edukacji Przyrodniczej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Młodzież klasy IIf uczestniczyła również w prezentacjach i pokazach naukowych na Uniwersytecie Rolniczym im. H. Kołłątaja w Krakowie.

Poniżej relacja uczennicy naszego liceum:

Pierwszym punktem Małopolskiej Nocy Naukowców był Ogród Botaniczny, który zwiedzaliśmy bardzo dokładnie. Następnie udaliśmy się na wykład pt. „Storczykomania”, po którym przeszliśmy do szklarni, by zobaczyć różne okazy storczyków. Po zakończonych zajęciach w Ogrodzie Botanicznym pojechaliśmy na Uniwersytet Rolniczy, gdzie w ramach Nocy Naukowców prowadzone były zajęcia i pokazy. Mieliśmy okazję oglądać pod mikroskopem pasożyty (m.in. tasiemca uzbrojonego, jaja glisty ludzkiej) czy zobaczyć terraria pełne gadów - węży, jaszczurek i żółwi.

Marta Sibiga IIf