Wdzięczni Uczniowie Nauczycielom

Dodał: admin 26 października 2018 22:00

Tegoroczny Dzień Edukacji Narodowej w naszej szkole był uczczony programem artystycznym, którego intencją było wyrażenie szacunku i wdzięczności wszystkim nauczycielom i osobom zatrudnionym w szkole, które w różny sposób realizują zadania na rzecz edukacji i wychowania.

I tak Dyrekcji szkoły i Paniom wicedyrektor dedykowany był fragment rozmowy z Małego Księcia(Jacek Mozdyniewicz i Sebastian Gałowicz, 3c), traktujący o autorytecie, rozsądku i mądrości rządzenia. Matematykom i fizykom swój występ wokalny One (parabole) tańczą dla mnie poświęcił Staszek Kwak (3e), a nauczycielom przedsiębiorczości zostało zaprezentowane Ściernisko w wykonaniu szkolnej Golec uOrkiestry (Jacek Mozdyniewicz, Sebastian Gałowicz, Jan Sproch (3b), Paweł Jaskierski, Aleksander Adamczyk, 2c). Nauczyciele wychowania fizycznego mogli oglądać efekty swojej pracy w prawie Iron-Man-owskim biegu na 100 metrów Jacka Mozdyniewicza do słów wiersza K. Wierzyńskiego 100metrów. Brawurowo zagraną Lekcję polskiego (z Pawłem Jaskierskim jako belfrem) z Ferdydurke W. Gombrowicza zadedykowano nauczycielom przedmiotów humanistycznych, a biologom fragment Pana Tadeusza.

Nasi szkolni językowcy mogli wsłuchać się w zaśpiewane dla nich w językach obcych piosenki. Julia Majerczyk (3e) zaprezentowała swój talent wokalny w utworze When I Kissed the teacher, Julia Batkiewicz (1d) – śpiewając: Dernière Danse, a Aleksandra Pawlikowska (1d) wykonała Piccola e fragile. Występ Mateusza Słoniny (3g) Trudno nie wierzyć w nic dedykowany był szkolnym katechetom, pedagogowi i psychologowi. Na zakończenie wszyscy zaangażowani w program artystyczny zaśpiewali utwór Chodź, pomaluj mój świat.

Wszystkim Nauczycielom jeszcze raz dziękujemy, życząc wszelkiej pomyślności w pracy zawodowej!

Uczniowie biorący udział w programie artystycznym: 1d: Aleksandra Pawlikowska, Zuzanna Malik, Julia Batkiewicz, Julia Zych, Jan Ciaś; 2c: Paweł Jaskierski, Aleksander Adamczyk, Jakub Gajewski; Dawid Wyrwa; 3c: Sebastian Gałowicz, Jacek Mozdyniewicz, Przemysław Chryczyk; 3b: Jan Sproch, 3g: Mateusz Słonina, 3a: Wojciech Kaleta, Kamil Czaja, 3e: Stanisław Kwak, Julia Majerczyk.

Zdjęcia wykonał Klemens Hubicki (3c)

Scenariusz akademii: p. Maria Ciężobka, przy współudziale p. Joanny Frączek i p. Grzegorza Klaga