Małopolska Licealiada Juniorów Młodszych w Lekkoatletyce.

Dodał: admin 13 listopada 2018 07:44

Siedem medali uczennic i uczniów „Goszczyńskiego”.

Mistrzostwa województwa przeprowadzono stadionie w Tarnowie. Obiekt dysponuje ośmioma torami pokrytymi poliuretanową nawierzchnią, naturalną trawą na boisku, wszystkimi urządzeniami lekkoatletycznymi zlokalizowanymi na płycie obiektu. Wzbudza szacunek wykorzystanie całego terenu do uprawiania sportu. W Tarnowie, tak jak w całej usportowionej Polsce, zaplecze mieści się poza sferą aktywności fizycznej. Stanowiska spikera usadowione jest w koronie stadionu.

Bardzo dobrze, w gronie rówieśników (r. ur. 2001-2002), zaprezentowali się uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Seweryna Goszczyńskiego w Nowym Targu. Zdobyli siedem medali, w tym jeden złoty, trzy srebrne i trzy brązowe.

Mistrzami Małopolskiej Licealiady zostali chłopcy w biegu sztafetowym 4x100 metrów, wystąpili w składzie: Bartłomiej Majerczak, Mateusz Szawajnos, Kamil Górecki, Bartłomiej Knapczyk.

Klaudia Lipkowska zajęła drugie miejsce w biegu na 200 m, srebrne medale zdobyli również Mateusz Szwajnos w biegu na 400 metrów i Maciej Wojtarowicz w rzucie oszczepem.

Brązowe medale wywalczyli, Alicja Zębala w skoku w dal, Bartłomiej Knapczyk w biegu na 100 metrów i Bartłomiej Majerczak w biegu na 200 metrów.

Miejsca i wyniki pozostałych reprezentantów I Liceum Ogólnokształcącego Nr 1 w Nowym Targu: 100 m – 5. Bartłomiej Majerczak, 400 m – 4. Klaudia Lipkowska, 4. Kamil Górecki, 800 m – 8. Oliwia Smolarska, 1500 m – 17. Daniel Siedlarczyk, 19. Karol Luberda, skok w dal - 7. Łukasz Domalik, pchnięcie kulą – 5. Łukasz Kułach, rzut oszczepem – 5. Kinga Machaj.

GRATULUJEMY!!!

zdjęcia: https://goszczynski.nowotarski.edu.pl/galeria.php?galeria_id=496