Walentynkowe „Serce od Hospicjum”!!!

Dodał: admin 15 lutego 2019 08:32

W dniu Świętego Walentego na nowotarskim Rynku, Szkolny Wolontariat Młodzieżowy działający w Naszym Liceum zorganizował kolejną edycję „Serce od Hospicjum”. Tysiące serc wykonanych metodą origami oraz kilkadziesiąt czerwonych baloników zostało rozdanych mieszkańcom Podhala.

Celem akcji było zachęcanie przechodniów do przekazywania 1% podatku na rzecz Małopolskiego Hospicjum dla dzieci w Krakowie. W ten sposób chciano wesprzeć pierwsze w Polsce Centrum Opieki Wyręczającej dla Przewlekle i Nieuleczalnie Chorych Dzieci im. Bł. Hanny Chrzanowskiej.

Do uczestniczenia w tym wyjątkowym wydarzeniu licealiści zaprosili: Zespół Szkół Technicznych i Placówek, Szkołę Podstawową nr 2 i Szkołę Podstawową nr 11 z Nowego Targu oraz Szkołę Podstawową z Maruszyny Górnej.

Warto podkreślić, że w ciągu kilku tygodni młodzież Goszczyńskiego wykonała ponad 3000 serc. Dziękujemy wszystkim uczniom-wolontariuszom, nauczycielom i rodzicom za ich udział w akcji!!!!