Kolejny sukces Ady i Oliwii!

Dodał: admin 19 lutego 2019 08:13

Informowaliśmy, że Adrianna Kobylarczyk i Oliwia Wójciak (kl. 2d) 6 marca będą mierzyły się z etapem okręgowym Olimpiady Wiedzy o Państwie i Prawie, tymczasem dwa dni wcześniej czeka je inne wyzwanie - przystąpią do okręgowego etapu Olimpiady Znajomości Afryki.
To konkurs wymagający ogromnej wiedzy z historii, nauk politycznych, geografii, a także wszechstronnej znajomości kultury Afryki i zagadnień związanych z wyznawanymi tam religiami.
Warto podkreślić, że laureaci i finaliści Olimpiady Znajomości Afryki mają zagwarantowane miejsca na wielu kierunkach na uczelniach w całym kraju, w tym m.in. na prawie na Uniwersytecie Jagiellońskim. Jest więc o co walczyć.
Gratulujemy dziewczętom zarówno szerokiej wiedzy na temat państwa i prawa, jak i doskonałej znajomości Afryki. Trzymamy kciuki za powodzenie w obydwu olimpiadach.
Przygotowania do Olimpiady Znajomości Afryki odbywają się pod opieką mgr Katarzyny Sikory i mgra Wojciecha Grzybka.