Julia Majerczyk z klasy 3e zwyciężczynią I Konkursu Piosenki Niemieckiej

Dodał: admin 6 marca 2019 13:55

Aula naszej szkoły wypełniona po brzegi. Otwarcia I Konkursu Piosenki Niemieckiej zorganizowanego przez Polsko-Niemieckie Forum Podhale dokonuje prezes PNFP pani Ewa Papierz–Łapsa. Wśród zaproszonych gości jest Burmistrz Miasta Nowy Targ pan Grzegorz Watycha oraz Wizytator Małopolskiego Kuratorium Oświaty pan Leszek Ciężobka. Odczytany też zostaje list od Konsula Generalnego w Krakowie pana Michaela GroB’a.

Uczestnicy to uczniowie szkół z całego Podhala. Występują w trzech kategoriach: soliści, duety i zespoły. Piosenki są bardzo różnorodne od nostalgicznych po etno. Wszyscy wykonawcy prezentują bardzo wysoki poziom.

A nasza Julka? Gdy wchodzi na scenę wydaje się być spokojna i niestremowana . Siada do pianina, zaczyna grać i śpiewać nastrojową balladę. Piosenka opowiada o dziewczynie, która w paryskiej scenerii przeżywa rozterki pierwszej miłości. Publiczność jest jak zahipnotyzowana; piękna melodia, perfekcyjny język niemiecki, prosta i elegancka aranżacja, no i oczywiście zjawiskowa uroda wykonawczyni.

Werdeykt jury nie zaskakuje nikogo; I miejsce wśród solistów zdobywa nasza utalentowana muzycznie i językowo JULIA MAJERCZYK.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w szkole i na scenie!