Mistrzostwa Województwa Małopolskiego w Biegach Przełajowych

Dodał: admin 6 kwietnia 2019 16:59

Dwoje mistrzów, sześć medali.

Na terenach zielonych AWF Kraków i Muzeum Lotnictwa, Małopolski Związek Lekkiej Atletyki przeprowadził Mistrzostwa Województwa w Biegach Przełajowych. Rozdano 31 kompletów medali w rocznikach od 1977 do 2012. Lekkoatleci UKS „Gimpel” Nowy Targ, działającego przy I liceum Ogólnokształcącym im. Seweryna Goszczyńskiego, startowali w kategoriach młodszych juniorów, juniorów i seniorów (absolwenci), na dystansach 2000 i 3000 metrów.

Mistrzami Województwa zostali: Oskar Nowak w biegu na 2000 metrów w kategorii seniorów oraz juniorka Agata Czaja na 3000 metrów.

Srebrne medale zdobyli, Gabriel Duda w biegu na 2000 m seniorów oraz Błażej Knutelski na 3000 metrów w kategorii juniorów. Na III miejscach uplasowały się, Julia Sproch na 2000 metrów seniorek i Klaudia Lipkowska na 3000 metrów juniorek.

Wysokie miejsca zajęli pozostali zawodnicy UKS „Gimpel”: juniorki - 6. Oliwia Smolarska, 8. Natalia Wacław na 2000 m; młodsi juniorzy - 11. Szymon Wojdyła na 2000 m; juniorzy – 9. Kamil Górecki, 10. Kamil Gorlicki, 11. Jan Zoń na 2000 m; juniorzy – 7. Daniel Siedlarczyk, 8. Paweł Świątkowski na 3000 m.

Organizatorzy zadbali o odpowiednia oprawę zawodów. Na zakończenie imprezy, tradycyjnie, odbył się integracyjny bieg otwarty. Po części sportowej nastąpiły równie mocne emocje - losowanie nagród. Tym razem przedmiotem pożądania były koszulki z dedykowanym nadrukiem Grand Prix Krakowa w biegach przełajowych. Szczęście dopisało trojgu naszych zawodników.

Była to udana inauguracja sezonu letniego. Od początku roku 2019, łącznie z halowymi mistrzostwami województwa, licealiści zdobyli już osiem medali, w tym dwa złote. Szkoda że w tym sezonie, ze względu na brak środków finansowych, nie mogą brać udziału w zawodach z cyklu imprez Grand Prix Krakowa. To stracona możliwość autopromocji uczniów, a także promocji Szkoły, Miasta i Starostwa.