Spotkanie z kulturą w Goszczyńskim

Dodał: admin 24 maja 2019 19:41

„Spotkanie z kulturą w dowolnej technice” to tytuł wystawy prac uczniów, artystycznie uzdolnionych Naszego Liceum.

Wśród młodych twórców, należy wyróżnić między innymi: Julia Zych z ID – autorka szkiców z serii „Majestat architektury Podhala”, Edyta Wesołowska z IC – autorka komiksu zainspirowanego dramatem „Hamlet”, Patrycja Iglar z IC– autorka portretu artystki, Joanna Pęksa z IIG – autorka dwóch obrazów z serii „Tancerki”, Katarzyna Kreft z IB – autorka ilustracji do „Trenów” Kochanowskiego.

Wernisaż wystawy odbył się podczas Nocy Muzeów w Bursie Gimnazjalnej. Wystawie towarzyszył spektakl w wykonaniu szkolnych artystów, pt. „Bednarski i Górale”, według scenariusza pani Marii Ciężobki i reżyserii pani Małgorzaty Węglarz. W spektaklu wystąpili m.in. Arek Ostwald z klasy IF, Angelika Grel z klasy IB i Marta Misiur z klasy ID.

Zarówno spektakl jak i wystawa zdobyły uznanie i gratulacje ze strony pani prezes TBG Danuty Hajnos, za co serdecznie dziękujemy.

Wystawę można jeszcze obejrzeć w Naszym Liceum. Serdecznie zapraszamy na „Spotkanie z kulturą w dowolnej technice”.

Wszystkim artystom gratulujemy talentu.