80 rocznica wybuchu II wojny światowej - zapowiedź wystawy

Dodał: admin 30 maja 2019 08:46

Drodzy Uczniowie,

zapraszamy Was do współtworzenia wystawy upamiętniającej 80 rocznicę wybuchu II wojny światowej.

Zbieramy wszelkiego rodzaju pamiątki związane z II wojną światową i Waszymi przodkami z tego okresu. Mogą to być zdjęcia, odznaczenia, elementy mundurów, fragmenty wspomnień, listy, innego rodzaju korespondencja itp. Uwaga! Nie muszą to być pamiątki związane tylko z walkami – chcielibyśmy pokazać, jak wyglądało życie w tamtym czasie. Z zebranych materiałów stworzymy wystawę czasową, taką jak organizowana w ramach projektu „Goszcz dla Niepodległej”. Zdjęcia skanujemy i oddajemy właścicielowi w ciągu kilku dni, natomiast innego rodzaju pamiątki powrócą do Was tuż po wystawie.

Być może ktoś z Was ma w rodzinie/sąsiedztwie osoby starsze, pamiętające II wojnę światową i chcące podzielić się wspomnieniami z tego strasznego czasu? Przeprowadźcie z nimi nagrywany (najlepiej również z obrazem) wywiad. Takie świadectwa są szczególnie cenne!

Tak jak ostatnio, chętnie wyeksponujemy zwłaszcza wszelkie pamiątki związane z uczniami, absolwentami i profesorami naszej Szkoły (choć znów nie ograniczamy się tylko do historii Goszcza).

Osoby, które włączą się w przygotowanie wystawy, tworząc opracowanie pamiątek, zostaną adekwatnie do wkładu nagrodzone ocenami cząstkowymi z przedmiotów (historia/historia i społeczeństwo).

Szczegółowych informacji na temat projektu udzielają nauczyciele historii. Chętnie podpowiedzą oni również, jak przeprowadzić wywiad ze świadkami historii.

Termin zgłoszeń: 14 czerwca 2019 r. Osoby, które chciałyby otrzymać ocenę za zaangażowanie w przygotowanie wystawy jeszcze w tym roku szkolnym, powinny przynieść pamiątki do 7 czerwca. Oceny dla pozostałych osób zostaną wpisane we wrześniu.