VII Nowotarski Dzień Misyjny

Dodał: admin 15 października 2019 23:33

Już w najbliższy piątek tj. 18 października w ramach Nadzwyczajnego Miesiąca Misyjnego odbędzie się VII Nowotarski Dzień Misyjny dla uczniów szkół podstawowych z miasta i z gminy Nowy Targ. Organizatorem wydarzenia jest Szkolny Wolontariat Młodzieżowy działający przy Naszym Liceum

Celem tego przedsięwzięcia jest zwrócenie uwagi na działalność misjonarzy na różnych kontynentach, zapoznanie uczniów z krajobrazem, kulturą i tradycją krajów misyjnych, a także ukazanie codziennych problemów jakie występują wśród tamtejszych mieszkańców oraz zachęcenie młodzieży szkolnej do włączenia się w działalność misyjną na terenie miasta, gminy i szkoły. Pierwsza i druga część spotkań odbywać się będzie w Kościele oraz w Domu Katechetycznym przy parafii NSPJ w Nowym Targu.