Turniej siatkówki z okazji Narodowego Święta Niepodległości

Dodał: admin 20 listopada 2019 12:46

Absolwenci, uczniowie i rodzice uczniów I Liceum Ogólnokształcącego im. Seweryna Goszczyńskiego w Nowym Targu od kilkunastu lat kultywują tradycję uczczenia najbardziej radosnego dnia Polaków, Narodowego Święta Niepodległości, przez udział w turniejach w piłce siatkowej.

O godzinie 12.00 uczestnicy zawodów, wraz z przybyłymi rodzinami, nauczycielami, znajomymi i sympatykami piłki siatkowej, odśpiewali Hymn Polski. To była wzruszająca, magiczna chwila, odczuwalna więź wszystkich Polaków.

Rozegrano dwa turnieje, kobiet i mężczyzn. W zawodach uczestniczyło siedem drużyn: Absolwentki, Absolwentki U20, Zespół Szkół Ekonomicznych w Nowym Targu, I Liceum Ogólnokształcące w Nowym Targu; Absolwenci, I Liceum Ogólnokształcące w Nowym Targu, I Liceum Ogólnokształcące U16 w Nowym Targu. Panie grały do 15 pkt, a panowie pełne partie.

W turnieju kobiet, Absolwentki zaprezentowały wspaniałą formę, zajęły pierwsze miejsce. Wygrały wszystkie mecze, ale straciły pierwszą partię w meczu z reprezentantkami Liceum, w rozstrzygającej, trzeciej, wyszły zwycięsko minimalną różnicą punktów. Solidny opór stawiły im również Absolwentki U20, w obu partiach szala zwycięstwa ważyła się do ostatnich piłek, aby ostatecznie przechylić się na ich korzyść.

Drugie miejsce zajęły reprezentantki naszej Szkoły. Po świetnym meczu z Absolwentkami, nieznacznie przegranym 1 : 2, stoczyły porywające spotkanie z Absolwentkami U20. Tym razem szczęście uśmiechnęło się do naszych dziewcząt, wygrały 2 : 1. W ostatnim meczu postawiły kropkę nad „i” pokonując drużyną ZSE – 2 : 0.

O pechu mogą mówić Absolwentki U20, rozegrały bardzo wyrównane spotkania z Absolwentkami i reprezentacją I LO, ale wygrały tylko z odbudowującą się, młodą drużyną ZSE. Zajęły trzecie miejsce.

Równie dobrze poczynali sobie Absolwenci I LO. Wygrali oba spotkania w stosunku 2 : 0. Drużyna starszych licealistów złożona z uczniów klas 2 i 3, wzmocniona dwoma zawodnikami z innych szkół, była godnym rywalem. Dzielny opór stawili im również uczniowie klas pierwszych Liceum (U16).

W spotkaniu drużyn „Goszcza” lepiej zagrali starsi, mecz zakończył się rezultatem 2: 0. Pierwszoklasiści już w następnym turnieju (Świątecznym) mogą sprawić starszym kolegom psikusa.

Drużyny uczestniczące w turniejach uhonorowano pucharami i dyplomami. Statuetkami wyróżniono najlepszych zawodników Gabrielę Koszarek i Huberta Derebasa. Nagrody ufundowała Rada Rodziców przy I Liceum Ogólnokształcącym.

Organizatorami turniejów byli, Barbara Wcisło nauczycielka wychowania fizycznego w I Liceum Ogólnokształcącym, sekretarz UKS „Gimpel”, Monika Posmyk, Hubert Derebas i Hubert Borowski członkowie sekcji absolwentów UKS „Gimpel” działającego przy I LO, Piotr Jabłoński prezes UKS „Gimpel” Nowy Targ.

Wyniki: Absolwentki : I LO – 2 : 1 (-10, 5, 13), Absolwentki U20 : ZSE – 2 : 0 (9, 9), I LO : Absolwentki U20 – 2 : 1 (-14, 9, 6), Absolwentki : ZSE – 2: 0 (0, 7), Absolwentki : Absolwentki U20 – 2 : 0 (13, 14), I LO : ZSE – 2 : 0 (5, 7)

Absolwenci : I LO – 2 : 0 (20, 20), I LO : U16 I LO – 2 : 0 (18, 20), Absolwenci : U16 I LO – 2 : 0 (12, 15).

Składy: Absolwentki – Kinga Kasprzak, Karolina Majewska, Dominika Duda – Grzegorczyk, Magdalena Brzostowska-Denenfeld, Kinga Batkiewicz-Pieprzak, Dominika Spiszak. I LO – Aleksandra Skubisz, Anna Wiercioch, Natalia Bąk, Natalia Głąbińska, Anna Wincek, Kinga Maciasz, Gabriela Koszarek, Edyta Wesołowska. Absolwentki U20 – Anna Sienka, Natalia Kowalczyk, Adrianna Derebas, Weronika Makowska, Magdalena Wysoczyńska, Kinga Batkiewicz-Pieprzak. ZSE – Weronika Mierzwa, Anita Rapciak, Oliwia Maciaszek, Agata Wesołowska, Katarzyna Urbańczyk, Emilia Penwo, Maria Tomas, Kamila Bielawska, Martyna Mrugała, Natalia Budz.

Absolwenci – Hugo Czerwińska, Mateusz Słonina, Wojciech Kozdraś, Hubert Borowski, Oskar Nowak, Hubert Derebas. I LO – Michał Bańka, Łukasz Kukla, Bartosz Ciesielka, Arkadiusz Stanisz, Piotr Wilczek, Marcin Głodziak. I LO U16 – Maciej Wcisło, Nikodem Franczyk, Mikołaj Kowalczyk, Kamil Gawron, Kacper Kwiatkowski, Wojciech Filarecki, Sebastian Waruś.

Sędziowali: Hubert Borowski, Łukasz Jurek, Piotr Jabłoński, sekretariat prowadzili: Anna Sienka, Natalia Kowalczyk, Gabriela Koszarek, Nikodem Franczyk, Oskar Nowak, Tymoteusz Derebas,