Liceum Goszczyńskiego dołączyło do grona Innowatorów Branżowej Przedsiębiorczości

Dodał: admin 23 czerwca 2022 08:40

Od września nowego roku szkolnego 2022/2023 uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Seweryna Goszczyńskiego w Nowym Targu mogą korzystać z innowacyjnego narzędzia do nauki przedsiębiorczości – Branżowych Symulacji Biznesowych. Dzięki platformie edukacyjnej zyskają możliwość podejmowania realistycznych decyzji biznesowych podczas zarządzania wirtualną firmą, a lekcje przedsiębiorczości staną się jeszcze bardziej praktyczne.

Liceum Goszczyńskiego dołączyło do grona Innowatorów Branżowej Przedsiębiorczości

Pozyskiwanie klientów i partnerów biznesowych, ustalanie cen, zakup urządzeń i materiałów, a nawet zatrudnianie pracowników to zadania, z którymi zmierzą po wakacjach uczniowie I LO. Współzawodnicząc na wirtualnym rynku ze swoimi kolegami będą mogli przekonać się jak konkurencja wpływa na prowadzenie własnej firmy.Wirtualny biznes – realne kompetencje


W wirtualnej rzeczywistości młodzież wcieli się w rolę przedsiębiorców prowadzących biuro podróży – klasy z rozszerzonym przedmiotem nauczania w zakresie geografii oraz serwis IT – klasy z rozszerzonym przedmiotem nauczania w zakresie informatyki. Atrakcyjna forma wizualna, dostępność platformy online oraz wykorzystanie mechanizmów grywalizacji mają za zadanie zaangażować młodzież w rozgrywkę toczącą się w doskonale odwzorowanych warunkach rynkowych.


Jesteśmy przekonani, że udział w wirtualnej rywalizacji poprzez Branżowe Symulacje Biznesowe, będzie dla młodzieży pierwszym krokiem w kierunku własnej działalności gospodarczej. Stale podnosimy jakość kształcenia w naszej szkole i szukamy innowacyjnych rozwiązań edukacyjnych, dzięki którym lekcje będą bardzie angażujące
i praktyczne.


Nauczyciel jako mentor biznesu


Nowe umiejętności zdobyli również nauczyciele, którzy podczas praktycznych warsztatów z ekspertami firmy REVAS zdobyli nie tylko wiedzę techniczną z zakresu obsługi narzędzia lecz również wiedzę dotyczącą prawidłowej oceny działań i postępów uczniów. Składa się na nią nie tylko wynik finansowy wirtualnego przedsiębiorstwa, ale także zadowolenie jego klientów i pracowników, rozwój a nawet poziom zadłużenia. W Liceum Goszczyńskiego po przejściu dwuetapowego szkolenia oraz zdaniu egzaminu Certyfikat Trenera Branżowych Symulacji Biznesowych REVAS otrzymało dwóch nauczycieli.


Dzięki wdrożeniu Branżowych Symulacji Biznesowych, Liceum Goszczyńskiego dołączyło do elitarnego grona Innowatorów Branżowej Przedsiębiorczości, do którego należą szkoły, uczelnie, instytucje oraz firmy z całej Polski.