Język polski, czyli jak nie zachwyca? gdy zachwyca...!

Klasa 3b podczas realizacji projektu "Pogrzeb generała Bema"

A tak wygląda twórczy bałagan podczas przekładu intersemiotycznego w obecnej klasie 3d: jedni szukają znaczeń symboli w słownikach, drudzy odnajdują cytaty w tekście "Dziadów", inni z bardzo dziwnych rzeczy tworzą instalacje artystyczne. Wszystko po to, żeby podczas prezentacji przekonać publiczność klasową do swojej interpretacji postaci Konrada.


Klasa IIe (profil biologiczno-chemiczny) prezentuje efekty pracy nad projektem “Wielowymiarowość bohatera romantycznego na przykładzie Konrada, bohatera III cz. Dziadów" Adama Mickiewicza.

Bogowie zeszli z Olimpu... - filmowy skrót projektu klasy IdFilmowy skrót to efekt pracy klasy Id w ramach projektu z języka polskiego i wiedzy o kulturze pt. Bogowie zeszli z Olimpu... Obejmował on nastepujące zagadnienia:


1. Historia teatru greckiego i jego związki z obrzędami


2. Gatunki dramatu antycznego i ich charakter.


3. Aktorzy greccy i ich wygląd.


4. Budowa teatru (i teatralna maszyneria).


5. Cechy tragedii antycznej.


Wyniki prac badawczych poszczególnych grup zostały przedstawione w auli szkolnej w formie wykładow, prezentacji multimedialnych, teatralnych mini-przedstawień i telewizyjnych wiadomości. Pomysłowości nie brakowało końca. Całkiem na serio, ale też z przymrużeniem oka uczniowie mogli połączyć przyjemne z pożytecznym, ujawniając humanistyczną wrażliwość i aktorskie talenty najwyższych lotow! Wszystkim Uczniom gratuluję pomysłowości i zaangażowania! (GK)
„Nic się nie da zrobić”, reż. Hanna Sięka