Kuźnia Talentów

W ramach tego projektu prowadzone są działania sprzyjające promocji i rozwoju talentów uczniów


 KONCERTY KOLĘD 


Święta Bożego Narodzenia to czas dawania, dzielenia się tym, co mamy. To również czas, który chcemy spędzać razem, w gronie najbliższych, przyjaciół, rodziny, znajomych. Wspólne kolędowanie uczniów jest tradycją naszego Liceum. Zepoły klasowe prezentują przygotowaną kolęde. Stałym punktem koncertów jest popisowy występ grona pedagogicznego


KONCERT KOLĘD  05.01.2018 r.


Święta Bożego Narodzenia to czas, w którym łączy nas wigilijny stół, opłatek przełamany z najbliższymi i wspólne śpiewanie kolęd. Dlatego, jako jedna wielka rodzina Goszcza, spotkaliśmy się skoro świt (8.30) w sali widowiskowej MOK-u, by jak każdego roku wspólnie pokolędować.


Koncert rozpoczęła klasa 2E wiązanką najpopularniejszych kolęd polskich. Na fortepianie przygrywała Julia Majerczyk. Za chwilę sala wstrzymała oddech, kiedy mezzosopranistka Maria Łukasz z kl. 2F wyśpiewała kolędę o gwiazdeczce, która wskazywała drogę mędrcom. Jedną z najpopularniejszych i najbardziej znanych kolęd świata Adeste Fideles (łac. Przybądźcie wierni) średniowieczny hymn katolicki na okres Bożego Narodzenia wykonała grupa języka włoskiego. Natomiast pastorałkę „Zawieja i beznadzieja” brawurowo zaśpiewała wystrojona w czerwień klasa 2F pod profesjonalną batutą Gabrieli Szyszki i przy akompaniamencie Marii Łukasz (fortepian), Natalii Wacław i Jagody Skrabuchy (gitara) oraz Dominiki Zych (bongosy). Potem „przybieżeli do Betlejem pasterze…” a wśród nich sportowcy z klasy 1H. Furorę wzbudził następny wykonawca - Stanisław Kwak z klasy 2E, który zmierzył się z popularną kolędą „W złobie leży…”. Entuzjazm wywołał utworem „That’s christmas to me”. Na fortepianie grałaJulia Majerczyk. W klasie 1D są utalentowane solistki: Karolina Makowska, Katarzyna Mąka, Anna Radecka i Julia Sikoń. Wraz ze swoją klasą zaśpiewały dwie kolędy: „Lulajże Jezuniu” oraz „Polskie Betlejem”. Zaś Katarzyna Mąka z klasy 1D zaskoczyła nas niesłychanym tembrem głosu śpiewając pastorałkę pod tajemniczym tytułem „Babci zegar”.


Entuzjazm widowni wzbudził tekst prof. Renaty Przybyły będący przeróbką kolędy „Idzie na ziemię Jezusek sam…” wyśpiewany przez sportowców z klasy 2H, którzy wybiegli na scenę w białych jak śnieg albach oraz… korkach! Dzielnie dotrzymywali im kroku akompaniatorzy: Kasia Miętus z kl. 2B (skrzypce) i Marcin Głodziak z kl. 1A (gitara). Zgoła odmienny nastrój towarzyszył występowi sióstr Dominiki i Gabrieli Szyszki z kl. 2F, które wzruszyły niejedno serceśpiewając kolędę pt.Nie było miejsca dla Ciebie”. Chwilę potem „przylecieli aniołkowie jak ptaszkowie z nieba…” a wśród nich można było dostrzec naszych uskrzydlonych pedagogów. Ich pojawienie się na scenie wywołało entuzjazm publiczności. A potem było już coraz goręcej! Nasi nauczyciele nie tylko pięknie śpiewają, ale również i grają. Z głosami profesorów pięknie współbrzmiała wirtuozerska gra pani prof. Jadwigi Lei na flecie poprzecznym. Na gitarze towarzyszyła Gabriela Zagata z kl. 3G. Patrycja Zarzycka z klasy 1A rozpoczęła cykl kolęd kierowanych do określonego nadawcy pięknie wyśpiewując swój poruszający muzyczny list do świętego Mikołaja. Natomiast klasa 1E wybrała się do stajenki prosić Dzieciątko o pokój i nawet fakt, że „Skrzypi wóz, wielki mróz na ziemi…” im w tymnie przeszkodził. Ich występ zostanie niezapomniany również dzięki brawurowemu akompaniamentowi na akordeonie w wykonaniu Karoliny Fąfrowicz.


 Klasa 1B miała mnóstwo pytań do Maryi zachwycająco wyśpiewując je w pieśni „Mario czy już wiesz…?” Subtelnie akompaniowała na gitarze Gabriela Zagata z kl. 3G, która śpiewając kolędę „Mizerna cicha” po raz kolejny poruszyła serca słuchaczy.


Dynamiczny występ klasy 1F w pastorałce "Gore gwiazda Jezusowi w obłoku…” nie pozostanie bez echa. Swoją przynależność do „biolchemu” podkreślili białymi fartuchami! Podziwialiśmy też grę akompaniatorów: Kasi Szarek i Oliwii Smolarskiej (skrzypce) Bartłomieja Nowobilskiego (trąbka) oraz Juli Szczodrowskiej (bongos). Nie mogło zabraknąć podczas naszego koncertu kolędy „Lulajże Jezuniu”. Przepiękne wykonanie i współbrzmienie głosów Juli Majerczyk z kl. 2E oraz Zuzy Kubowicz z kl. 3D bardzo poruszyło słuchaczy, podobnie jak oryginalna aranżacja przeboju „Last Christmas”.


Choć tyle żalu w nas i gniew uśpiony trwa”, to klasa 2C wraz z wychowawcą przekazała wszystkim znak pokoju. Solo zaśpiewali: Marlena Krzysztof, Teresa Pirchała i Jacek Mozdyniewicz, Na fortepianie akompaniował Klemens Hubicki, a na skrzypcach Wojciech Dzierzęga. Kolejny raz klasa 2C pokazała swój artystyczny i gimnastyczny kunszt!


Klasa 2B przygotowała dla nas piękną, rozpisaną na głosy pastorałkę „Pastuszkowie bracia miligdzieście pod ten czas chodzili? A potem młodzież złożyła życzenia w języku hiszpańskim i angielskim piosenką „Feliz navidad”. Śpiewających wspomagali: Olga Sobańska (fortepian), Jan Sproch (gitara) oraz rozbudowana sekcja perkusyjna (marakasy, tamburyno, dzwonki).


Na koniec koncertu popłynęły słowa Pani dyrektor pełne podziękowań i zachwytu dla wszystkich 21 wykonawców, dla akompaniatorów, dzięki którym kolędy mogły jeszcze piękniej wybrzmieć, konferasjerów: Aleksandry Skubisz z kl. 1A i Remigiusza Topolskiego z kl. 1E, a także dla widowni, która entuzjastycznie reagowała na to, co się działo na scenie.


Jak zawsze, wspólne kolędowanie zakończyliśmy śpiewem na kilkaset głosów „Pójdźmy wszyscy do stajenki”.


Opr. Jadwiga Leja i Dorota Żmuda


zdjęcia Zuzanna Kubowicz/Wojciech Grzybek: cz. 1:http://www.goszczynski.nowotarski.pl/galeria.php?galeria_id=382  


cz. 2:http://www.goszczynski.nowotarski.pl/galeria.php?galeria_id=383


 


KONCERTY KOLĘD 2016


Święta Bożego Narodzenia to najpiękniejsze święta, które my Polacy celebrujemy wyjątkowo. Również uczniowie I LO im. Goszczyńskiego organizują co roku Koncert Kolęd wprowadzający wszystkich w magiczny nastrój świąteczny.


Koncert rozpoczął się w południe, w wypełnionej po brzegi sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Targu. Wśród honorowych gości byli: pani Aniela Kasiniak - wizytator Kuratorium Oświaty w Krakowie, pan Zbigniew Krauzowicz - przedstawiciel Biura Promocji Nowego Targu, pan Bolesław Bara - dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Targu, Dyrekcja, Grono Pedagogiczne i Nauczyciele Emeryci I LO, Rodzice, Absolwenci Szkoły oraz inni entuzjaści naszej szkoły i pięknego śpiewu. Gości powitała i złożyła serdeczne życzenia świąteczne Dyrektor Szkoły – pani Maria Kopeć.


Przeżyjmy to jeszcze raz…


Młodzież działająca w szkolnym wolontariacie intonuje „Wśród nocnej ciszy”, wkrótce cała sala dołącza się do wspólnego śpiewu.


Po chwili na scenę wybiega zmarznięta klasa IB, która śpieszy z darami powitać „Jezusa narodzonego”. Akompaniują: Kasia Miętus – altówka, Kinga Szewczyk- skrzypce, Olga Sobańska - fortepian, Jan Sproch – gitara.


Pastuszkowie z klasy ID grają na lirze, kozłowych dudeczkach, piszczałce i multaneczkach. Niezwykle barwne przedstawienie teatralno- muzyczne przygotowała pani prof. Hanna Sięka. Na scenie pojawiło się czterech tenorów,i kilkunastu pasterzy i wdzięczące się do nich pastereczki.


Pod przewodnictwem Barbary Pieróg i Michała Zubka, klasa IIE zachęca wszystkich do pójścia do stajenki, gdzie aniołowie się radują i pod niebiosy wyśpiewują: „Gloria in excelsis Deo”.


Anna Korkosz, Agnieszka Wolska, Anna Rusin z klasy IIF stawiają na region i wykonują pastorałkę góralską: „Oj Maluśki, Maluśki’.


Wśród witających nowonarodzonego Zbawiciela nie może zabraknąć sportowców z klasy IH! Na scenie czują się swobodnie jak na boisku i w sportowych strojach, przy akompaniamencie gwizdka tudzież wuwuzeli wykonują kolędę autorstwa swojej wychowawczyni – pani Renaty Przybyła.


„Tryumfy Króla Niebieskiego” budzą uczniów klasy IF i obwieszcza ona śpiewem narodziny Zbawiciela. Solo śpiewają anielskimi głosami Marysia Łukasz, Aniela Szczęch i Gabriela Szyszka. Gabrysia wykonuje bardzo wzruszająco piosenkę Skaldów „Ciemno tej nocy betlejemskiej było”.


„W grudniowe noce, zimowe noce, Dzieciątko Boże z zimna dygoce…” Kto Mu ogrzeje rączęta? Wiadomo klasa IIF!!!


Świętami pachnie też w Niemczech. Klasa IIG wykonuje niemieckie klasyki: „O Tannenbaum”, ”Kling Glockchen” oraz „Alle Jahre wieder” (przepiękne solo w wykonaniu Angeliki Stramy!)


Ostatnimi czasy trudno o białą zimę. W tym roku zapewni nam ją Stanisław Kwak z klasy IE, który swoim swingującym głosem przywoła „White Christmas”. Publiczność gotuje owacje na stojąco!!!


Absolutny gwóźdź programu!!! „Nad Betlejem w ciemną noc śpiewa pieśń aniołów chór…” Wśród nich można dostrzec uskrzydlonych Pedagogów z Goszcza, którzy z natchnieniem śpiewają „Gloria in Excelsis Deo”!!! Akompaniuje Michał Kostrz z klasy IIIB.


„W noc mroźną, gwiaździstą, gdzieś słychać z oddali śpiew…” . Tak pięknie mogą śpiewać tylko dziewczyny z klasy 2D: Zuzanna Kubowicz, Dorota Wojnarowicz, Karolina Zacher i Wiktoria Zarębczan.


„Tak szybko mija każdy dzień, więc zwolnij bieg, zatrzymaj się. Niech cicha noc otuli cię. Właśnie tobie dziś podarować chcę ten anioła śpiew…” Tak śpiewa Monika Gubała z klasy 2B


Tego jeszcze na naszych koncertach nie było! Przepiękne kolędy „Gdy śliczna panna…” i „W żłobie leży” w wykonaniu kwartetu smyczkowego Wiktoria Krawczyk z klasy 3H, Ola Kutyła z klasy 2C, Angelika Strama z klasy 2G i Jan Mrożek z klasy 1C!


„W tę betlejemską, jasną noc, Bóg słowo spełnił swe: Syn z dziewicy rodzi się, nadzieję światu śle” Co się działo dalej? O tym śpiewa nam o tym klasa 2D. Na gitarze akompaniuje Zuzanna Kubowicz


„Przybieżeli do Betlejem pasterze…” To popularna kolęda nieznanych autorów z XVII w. Dzisiaj w zjawiskowym wykonaniu Anny Mogilskiej, Angeliki Stramy i Gabrieli Zagaty z klasy 2G.


„Mario czy już wiesz…?” Ta cudowna piosenka o Maryi i Jezusie była częścią ścieżki dźwiękowej filmu „Syn Boży”. Wykonywał ją zespół Pentatonix. Tym razem słyszymy ją w nie mniej zachwycającym wykonaniu Gabrieli Zagaty z klasy 2G.


„Hola, hola, pasterze z pola!” Do pójścia do stajenki, do przywitania Pana i ofiarowania Mu darów serca nawołuje donośnymi głosami klasa 2B.


„Skrzypi wóz, wielki mróz na ziemi…”. Ale nie przeszkadza on zupełnie klasie 2G, która pod przewodnictwem Gabrieli Zagaty, Michała Wojtarowicza i Przemka Wesołowskiego, wybrała się do stajenki prosić Dzieciątko o pokój na tym świecie.


„Jest taki dzień, w którym gasną wszelkie spory…” Te życzenia wystukuje na własnych klatkach piersiowych klasa IIIB.


A na koniec męskie rockowe granie w wykonaniu Bartka Klamerusa z klasy 2C (gitara), Michała Wojtarowicza (gitara) i Kamila Tylki z klasy 2G (perkusja) oraz Maćka Wojtarowicza, grającego na basie. Mocno, głośno i dziewczyny mdleją z zachwytu!!!


Na najsłynniejszej scenie Podhala zaprezentowały się w sumie 23 zespoły. Świetną konferansjerkę okraszoną humorem zagwarantowali Magda Maraszek i Bartek Fryźlewicz z klasy IIC. Koncert Kolęd stał na bardzo wysokim poziomie, mieliśmy okazję poznać zdolności muzyczne, wokalne, teatralne i poczucie humoru naszej młodzieży. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów (być może na światowych scenach!!!)


Opr. Jadwiga Leja i Dorota Żmuda


zdjęcia: http://goszczynski.nowotarski.pl/galeria.php?galeria_id=244


filmy: https://www.youtube.com/channel/UC95cTxsIHwtGj5c-K6wRmhQ


Koncert Kolęd-  20 grudnia 2013 roku


 Był to koncert wyjątkowy, w stosunku do poprzednich, ponieważ tym razem uczniowie nie pomieścili się już w auli szkolnej i wyszli na większą scenę – w Miejskim Ośrodku Kultury! Było to dla większości występujących pierwsze zetknięcie z tak dużą publicznością, co wiązało się z tremą i motywującym (miejmy nadzieję) stresem. Dziękujemy Dyrekcji MOK za udostępnienie nam tej sceny. Pomimo rzutu na głęboką wodę uczniowie spisali się rewelacyjnie, koncert był fantastyczny, a miłe wrażenia po nim pozostaną w naszej pamięci na bardzo długo. Koncert rozpoczął zespół „Świąteczny Fakultet”. Kto kryje się za tą nazwą, nietrudno zgadnąć – oczywiście maturzyści! Była to jedyna grupa z trzecich klas, pozostali najwyraźniej pilnie się uczą. Połączone siły klas 3B i 3G, wzmocnione przez 2A, zaowocowały energiczną mieszanką z hitem „Boska kolęda” na czele. Występ można obejrzeć tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=V0K1TeduTDI W dalszej części koncertu można było posłuchać pięknych wykonań kolęd i pastorałek, zarówno po polsku jak i po angielsku, niemiecku czy rosyjsku. W języku rosyjskim zaśpiewał chór przygotowany przez Panią prof. Stanisławę Świerszczek, a po niemiecku „Goszczyńskie Słowiki”, prawdopodobnie największy zorganizowany chór w historii tej szkoły, przygotowany przez Panią prof. Jadwigę Leję. Oba występy zachwyciły nie tylko od strony wokalnej, ale również pod względem znakomitej znajomości języków obcych, co jest wizytówką naszego Liceum.  


 W najsłynniejszej świątecznej piosence zespołu „Czerwone Gitary” zaprezentowała się klasa 1A, przedstawiając własną interpretację utworu. Wykonania można posłuchać tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=xOXwpCUeb5s Wraz z wychowawczynią wystąpiła klasa 1E, a ich piękne wykonanie kolędy „Na Boże Narodzenie” brzmiało jak profesjonalny chór. Przy akompaniamencie dżamby i gitar wesoło zaśpiewała klasa 1D, której nawet „Skrzypiący wóz i wielki mróz” nie przeszkodziły w cieszeniu się z narodzin Jezusa. Ze strony instrumentalnej, ale również wokalnej, fantastycznie zaprezentowała się klasa 1H, której uczniowie grali na fortepianie, skrzypcach i flecie, śpiewając kolędę „Mizerna cicha”. Angielskie życzenia „Merry Christmas” złożyły klasy 1C i 1B. Dodatkowo dziewczyny z 1B przygotowały małą niespodziankę w postaci układu tanecznego, w którym genialnie się zaprezentowały. Mini-przedstawienie teatralne do kolędy „Dzisiaj w Betlejem” przy akompaniamencie akordeonu przygotowała klasa 1F. „Zawieja i beznadzieja” w wykonaniu solistów i chóru z klasy 1G okazała się debiutem talentów. Występ można obejrzeć tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=bqOuLhBAH2U Wzruszającą świąteczną piosenkę, o tym, że Bóg się nie wstydzi, że jest taki mały, zaśpiewała klasa 2G. Soliści spisali się fantastycznie, a instrumentalistki i klasowy chór wspólnie stworzyli niesamowity nastrój. Przy świetnym fortepianowym akompaniamencie klasa 2F zaprezentowała piosenkę „Rocking around the Christmas Tree”. Energiczny i mocno taneczny występ dała klasa 2D, która przygotowała przezabawny i uroczy układ do piosenki „Świeć gwiazdeczko”. Do klasy dołączył również „duchowy wychowawca” –mgr Wojciech Grzybek. Wszyscy bawili się świetnie oglądając ich występ. Koncert okazał się wielkim sukcesem, nad organizacją czuwała Pani Dorota Żmuda, która co roku świetnie przygotowuje uczniów i jak widać z roku na rok przybywa chętnych do zaprezentowania się zarówno solowo jak i klasowo. Wszystkie klasy spisały się znakomicie, przy tej okazji można było zaobserwować jak wiele talentów mają uczniowie naszego Liceum. Przypieczętowaniem sukcesu koncertu było zaproszenie zespołu „Świąteczny Fakultet” przez Dyrekcję Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Targu, do zagrania na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy! 


Koncert Kolęd. 19.12.2008r.


W auli naszej szkoły spotkaliśmy się w przeddzień narodzin Bożej Dzieciny, by wspólnie pokolędować. Swoje talenty muzyczne zaprezentowali uczennice i uczniowie 12 klas (1a, 1b, 1c, 1d, 1e, 1f, 1g, 2a, 2d, 2f, 2g i "Grupa Księdza") i solistka Magda Bałajewicz, której towarzyszyły koleżanki, ilustrując tańcem treść wykonywanej przez nią w języku angielskim, pieśni. Słuchacze byli świadkami intrygujących aranżacji tradycyjnych i współczesnych polskich kolęd i pastorałek, fascynujących wykonań z ogromnym poczuciem humoru (kl. 2f, 2a). Oprócz kolęd w j. polskim i angielskim wysłuchaliśmy utworów włoskich wykonanych w tym języku przez kl. 1g i 2g. Wesołych Świąt w języku hiszpańskim życzyła kl. 1f.


DZIEŃ LUZU


Dzień Luzu Szkolnego, który odbywa sie od wielu lat w szkole, jest okazją aby nasi uczniowie pokazali się również jako artyści, tancerze lub sportowcy. Nietrudno było zauważyć, że w naszej szkole mamy wielu utalentowanych, młodych ludzi. Atmosfera tego wyjątkowego dnia jest niepowtarzalna. Zapewnione przez Samorząd atrakcje przyciągają wielu uczniów. Oblegana jest zarówno aula gdzie odbywają się występy kabaretów oraz koncerty muzyczne jak i sala gimnastyczna gdzie toczy się zacięta rywalizacja również pomiędzy uczniami, a nauczycielami. Dużym powodzeniem cieszą się kursy tańca towarzyskiego prowadzony  przez wyjątkowych tancerzy naszego Lo. Podsumowanie dnia  to gala rozdania nagród w  plebiscytu Sewerynusy.Dzień Luzu to możliwość przdstawienia przez uczniów swoich pasji, talentów, zainteresowań , integracja młodzieży i pedagogów, wiele emocji i nade wszystko dobra zabawa.


Dzień Luzu Szkolnego- 24.06.2014


 W I LO im. Seweryna Goszczyńskiego, jak co roku w ostatnim tygodniu przed wakacjami uczniowie i nauczyciele postanowili się wyluzować. W programie Dnia Luzu Szkolnego znalazły się imprezy sportowe, turniej w e-sporcie, turniej kostki Rubika i II gala rozdania Sewerynusów.


Tradycyjny już towarzyski mecz siatkówki nauczyciele contra uczniowie w tym roku zakończył się porażką grona profesorskiego. Młodzież ‘Goszcza’ pokonała swoich nauczycieli 3-0.  W piłce nożnej pierwszoklasiści okazali się lepsi od swoich rok starszych kolegów- reprezentacja klas I wygrała mecz 5-2. Odbyły się też mecze: piłki nożnej dziewcząt, piłki ręcznej koszykówki w składach mieszanych. 


Dla wszystkich kochających sport inaczej ( a było ich nie mało!) odbył się pierwszy w Goszczu turniej w e-sporcie.  To nie lada gratka dla wszystkich ‘nerdów’ móc spędzić  prawie 5 godzin w szkole grając w ulubione gry komputerowe. Miłośnicy fantasy rywalizowali w 4 pięcioosobowych drużynach w League of Legends. Zwyciężyli „Magnaci i Czarodzieje” (Kamil Jabcoń, Jan Gapski, Mateusz Czernecki, Mateusz Podkanowicz, Jan Kabaciński), którzy w pojedynku finałowym pokonali drużynę „BBC”. W Counter Strike’u 3 pięcioosobowe drużyny przez 2 godziny prowadziły zmagania antyterrorystów z terrorystami a zwycięzcami została drużyna w składzie: Adam Rusin (1A), Jakub Pranica (1A), Łukasz Jandura (1A), Szymon Walczak (1A), Piotr Brańka (gościnnie). 21 wirtualnych piłkarzy wspomagało swoje ulubione drużyny w rozgrywkach FIFA 14. uczestnicy najchętniej wcielali się w piłkarzy Realu Madryt, Juventusu i Barcelony. Po ilkugodzinnej ‘bieganinie’ po wirtualnym boisku finał należał do Kuby Nowobilskiego (1A). Drugie miejsce uzyskał Szymon Chlebek (2E), zaś trzeci był Stanisław Drożdż (1F). 


Ostatnim punktem programu była gala rozdania nagród w II edycji plebiscytu Sewerynusy. W głosowaniu społeczność uczniowska wyłoniła z grona profesorskiego nominowanych i zwycięzców do nagród w następujących kategoriach: Miss Uśmiechu, Mister Uśmiechu, Mistrz Ciętej Riposty, PokerFace oraz Guru. Plebiscyt, zorganizowany z przymrużeniem oka, świadczy o dużym poczuciu humoru i dystansie do siebie uczniów i nauczycieli I LO. Nagrody w plebiscycie, podobnie jak w zeszłym roku, zostały wykonane własnoręcznie przez Samorząd Uczniowski.


Dzień Luzu Szkolnego.- 25.06.2013


W programie i tym razem nie zabrakło stałych punktów programu, takich jak :Towarzyski mecz siatkówki ( nauczyciele vs uczniowie: 2:1) Mecz piłki nożnej pomiędzy reprezentacjami uczniów klas I i II ( 6:8). Kurs tańca w pigułce, który prowadziła uczennica klasy 2b Ita Kondera. Pod jej okiem 11 par doskonaliło umiejętności niezbędne podczas wakacyjnych pląsów. Dużym zainteresowaniem cieszył się również wykład pt.: „Jak uczy się matematyki w Egipcie” zorganizowany w ramach Mini Wykładów o Maxi Sprawach. Poprowadził go w języku angielskim pan Joseph Salib Said, nauczyciel matematyki w jednej z egipskich szkół. Uczniowie ‘Goszcza’ mieli okazję porównać warunki i materiał nauczania w swojej szkole i w szkołach w Egipcie, zadać nurtujące pytania i spróbować swoich sił w rozwiązywaniu zadań z jakimi mają do czynienia ich egipscy rówieśnicy.


Wydarzeniem głównym była gala rozdania nagród w I edycji plebiscytu Sewerynusy. W głosowaniu społeczność uczniowska wyłoniła nominowanych i zwycięzców do nagród w następujących kategoriach: Miss Uśmiechu, Mister Uśmiechu, Do Rany Przyłóż, Do Tańca i do Różańca, Towarzysz Broni oraz Guru. Organizatorzy mogą pochwalić się liczną i entuzjastyczną publicznością zgromadzoną w auli szkolnej, która spontanicznie reagowała na prezentacje nominowanych i nagrodzonych profesorów oraz występy artystyczne uświetniające Galę.


Szkolny Dzień Luzu - 25 czerwca 2012


Na sali gimnastycznej można było oglądać zmagania nauczycieli, którzy ostro rywalizowali z uczniami podczas meczu w piłkę nożną oraz siatkówkę. Niestety pomimo silnej motywacji i walki do ostatniego tchu obydwa mecze przegrali. W auli szkolnej zostały wyświetlone filmy ze szkolnego konkursu filmowego z ubiegłych lat .Największą atrakcją była premiera przedstawienia pt. "Romeo i Julia NIEprawdziwa historia" w wykonaniu uczniów klasy IB. Sztuka opierała się na parodii i zamianie ról - Julia, piękna i giętka niewiasta, grana przez Adriana Krauzowicza oraz męski i przystojny Romeo - Kamila Ziembla. Historia oczywiście kończy się jak w dramacie Szekspira, śmiercią kochanków, spowodowaną kłótniami zwaśnionych rodzin, krewnych Julii, czyli rodziny Soprano oraz rozrywkowych bliskich Romea. Spektakl został wyreżyserowany przez Dianę Klich na podstawie innego przedstawienia, z niemałą pomocą  profesor Teresy Paśko. 


Dzień Luzu Szkolnego - 15 czerwca 2011


 15 czerwca odbył się „Dzień Luzu Szkolnego” organizowany przez Samorząd Uczniowski.


Atrakcje zapewnione uczniom uczyniły ten dzień innym niż wszystkie. Frekwencja była godna pochwały.


Kurs tańca towarzyskiego przyciągnął wielu chętnych, inni zaś z przyjemnością brali udział w meczach towarzyskich. Być może było to spowodowane chęcią pokonania profesorów choć w jednej dziedzinie. Koncerty zwabiły liczne grono miłośników muzyki.


Atmosfera tego wyjątkowego dnia była niepowtarzalna – wszyscy bawili się fenomenalnie!


 


Dzień Luzu Szkolnego - 22 czerwca 2010


Program


Aula 9.00 - 9.40 - Występ kabaretu „DRIFTER” (Kabaret uczelniany PPWSZ w Nowym Targu)


9.40 - 10.10 – Występ kabaretu Cioci Marysi


10.10 - 10.40 – Koncert Baku (Kuba Nowak)


10.50 - 11.20 - Koncert zespołu „My Dear Deer”


11.20 - 11.50 – Występ duetu: Alicja Jachymiak i Hubert Bukański


11.50- 12.20 – Koncert zespołu Flashback Mała sala gimnastyczna


10.00 - 12.00 - Kurs tańca towarzyskiego, który prowadzą : Dariusz Stopka i Łukasz Skupień Sala gimnastyczna


9.00 - 12.00 - Turniej siatkówki 16 czerwca 2009 r. W turnieju siatkówki brali udział uczestnicy wymiany polsko-czeskiej oraz mecz nauczycieli z uczniami. W przerwach międzymeczowych występy Cheerleaderek i grup tanecznych.


Dodatkową atrakcją dnia był konkurs pt. „Mam Talent”, w którym można było zaprezentować wszelkiego rodzaju umiejętności.Odbyły się turnieje piłki nożnej, koszykowej i siatkowej. 


 


KONKURSY FOTOGRAFICZNE


Organizatorem konkursów fotograficznych jest biblioteka szkolna.


Konkurs fotograficzny    „W życiu piękne są tylko chwile…!"


Do konkursu „W życiu piękne są tylko chwile…! – wspomnienie z wakacji 2013 r." przystąpiło 7 osób, które zgłosiły 12 zdjęć. Większość uczestników skupiła się na fotografowaniu pięknych krajobrazów, zabytków kultury czy urokliwych miejsc, związanych ze swoimi wakacyjnymi podróżami. Zdjęcia przedstawiały realne spojrzenie na fotografowany obiekt lub stanowiły artystyczne interpretacje tematu. Zwycięzców wyłoniono na drodze głosowania, w którym wzięło udział 150 uczniów i nauczycieli.


Wyniki konkursu: I miejsce – Karolina Kula z klasy 3 G i spacerujące owieczki w górach w Irlandii, na które oddano 35 głosów. II miejsce – Małgorzata Pękała z klasy 2 F „Dworzec Główny. Kraków” z liczbą głosów 22. III miejsce – Maria Kowalczyk z klasy 1 A ze zdjęciem „Helios kończy swoją pracę”. Liczba oddanych głosów to 19.


Konkurs fotograficzny " Przyłapani na czytaniu"


Na konkurs wpłynęło 20 fotografii. W konkursie wzięło udział 8 osób. Komisja miała nie lada problem w wyłonieniu zwycięzców, ponieważ wszystkie zdjęcia były piękne i bardzo pomysłowo wykonane. Zdjęcia przekazują pasję fotografowania, wrażliwość artystyczną i opanowany warsztat fotograficzny.


Komisja konkursowa w składzie: pani dyr. Maria Kopeć, pani Hania Sięka, pani Maria Ciężobka, pani Renata Kubaszek-Gelata, pani Dorota Żmuda w swoich ocenach poza obiektywnymi kryteriami co do zgodności tematycznej jakości i estetyki prac, wzięła również pod uwagę indywidualność spojrzenia artystycznego w zakresie wyboru tematu i koncepcji wykonania fotografii.


Wyniki konkursu: I miejsce – „Złota polska jesień” autorstwa Marioli Milaniak z klasy 3D, II miejsce – „Nie widzieć, a wiedzieć” autorstwa Urszuli Bednarczyk z kl. 1F II miejsce - „Agnieszka w krainie czarów” autorstwa Tomasza Chowańca z klasy 3C III miejsce – „Wspomnienie z dzieciństwa” autorstwa Marioli Milaniak, kl. 3D


 


Światowy Dżień Ziemi 2014


28. 04. 2014r. w naszej szkole odbył się występ z okazji Światowego Dnia Ziemi, w którym uczniowie kl. I H pod kierunkiem p. Jagny Dziedzic  w sposób ciekawy i niezwykle atrakcyjny zwrócili uwagę widzów na najważniejsze zagadnienia związane z ochroną środowiska.    Po krótkiej prezentacji, któ