Klasy Biologiczno-Chemiczne na warsztatach

Dodał: admin 28 listopada 2019 11:01

"MÓZG I SERCE - NIEZWYKŁY DUET"

W Podhalańskim Szpitalu Specjalistycznym im. Jana Pawła II w Nowym Targu odbyły się Warsztaty Medyczne pt. Mózg i serce - niezwykły duet. W Konferencji wzięli udział czołowi neurolodzy i kardiolodzy z całej Polski. Dzięki uprzejmości Pani Doktor Iwonie Sinkiewicz w tym niezwykłym spotkaniu uczestniczyli uczniowie z klasy 2B o profilu biologiczno-chemicznym oraz 2E o profilu biologiczno-chemiczno-matematycznym.

Głównym tematem były przyczyny, objawy i leczenie udarów mózgu. Uczniowie dowiedzieli się także jaką rolę w leczeniu udarów mózgu odgrywa kardiolog. Kolejna część wykładów dotyczyła najnowszych zaleceń w migotaniu przedsionków, przyczyn ostrej niewydolności serca oraz leczenia przeciwzakrzepowego i przeciwpłytkowego po zabiegu angioplastyki.  Największe wrażenie wywarł transmitowany na żywo zabieg angioplastyki, czyli przetykania tętnic wieńcowych i zgniatania blaszek miażdżycowych. Poszczególne etapy operacji były komentowane przez lekarza, co pozwoliło wzbogacić wiedzę uczniów. Każdy mógł zobaczyć zabieg oczami lekarza i przez chwilę wczuć się w jego nieprzecenioną rolę.