Kolędowanie w „Smreku”

Dodał: admin 14 stycznia 2020 13:15

10 stycznia 2020 roku Szkolny Wolontariat Młodzieżowy odwiedził Dom Pomocy Społecznej „Smrek” w Zaskalu. Był to wspaniały czas, podczas którego zaśpiewaliśmy znane wszystkim kolędy w oryginalnych aranżacjach: „Gwiazdy tańczyły", „Mario, czy Ty wiesz”, „Skrzypi wóz”, a także pastorałki: „Gore gwiazda”, oraz „Dobrze, żeś się Jezu”. Wyjątkowo zabrzmiała kolęda regionalna „Przy hornej dolinie” wykonana przez Martynę Świder, Weronikę Karkulę, Marzenę Goleniowski, Renatę Potoczak, Michała Twaróga, Arkadiusza Ostwalda. Wszystkich zachwycił także utwór „Uciekali, uciekali” zaśpiewany przez Julię Barnaś.

W trakcie występów nie zabrakło radości, oklasków oraz wzruszenia wśród słuchających pensjonariuszy. Cały koncert został poprowadzony przez konferansjerów: Dorotę Górkę i Mateusza Kaperę, którzy przedstawiali historię powstania każdej śpiewanej pieśni. Na zakończenie wspólnego kolędowania życzyliśmy sobie nawzajem Bożego błogosławieństwa oraz dużo uśmiechu i zdrowia na rozpoczęty Nowy Rok 2020. Organizatorem całego wydarzenia byli: p. mgr Alicja Bryniarska i p. Wojciech Grzybek, a od strony muzycznej: Łucja Obrusnik, Patrycja Gabryś oraz Aleksandra Moś.