Chemik na miejscu zbrodni – pokazy na Wydziale Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego

Dodał: admin 20 stycznia 2020 12:34

Po co chemik na miejscu zbrodni? Jakie doświadczenia tam wykonuje i co ze sobą zabiera? Czy techniki wykorzystywane przez chemię sądową wyglądają tak jak w filmach i popularnych serialach? Jak ekspertyzy chemiczne mogą pomóc w ujęciu przestępcy?

Na te pytania i nie tylko uzyskali odpowiedzi uczniowie klas: IE, IEg i IIE podczas wycieczki przedmiotowej, odwiedzając Wydział Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Klasy z poszerzonym programem nauczania chemii, miały okazję wziąć udział w wykładach,  podczas których odkrywali metodologię poszukiwania przestępców (odciski butów, palców, krwawe ślady). Zaprezentowane techniki były poparte doświadczeniami, które cieszyły się dużym zainteresowaniem młodych chemików.